Menü Kapat
orgu-manolya-bebek-yelek-yapilisi

1 YUMAKLA MANOLYA BEBEK YELEĞİ ANLATIMI3-6 ay bebekler için Örgü Manolya Bebek Yelek Modeli Robadan başlayan sade çok sevimli güzel bir örnekle Yapılan bu bebek modeli tam anlatımlı.

Oldukça geniş örülen bir Robadan bebek yeleği bunun boyunu 4 sıra daha fazla yaptığınızda 9 aylık bebeklere de rahatlıkla olacaktır.

Manolya Bebek Yeleğin göğüs genişliği 46 santim, uzunluğu 27 santim. 50 gramı 120 metre olan örgü Koton iplerinden ve lastikte 3 no şiş Model yapımın da 3,5 numara şiş kullanılmış.

manolya-bebek-yelek-yapilisi
manolya-bebek-yelek-yapilisi

Kullanılan ip tamamen Natural bir ip yazlık örgüler de mevsimlik örgülerde, bebek battaniyeleri, bebek örgüleri, yelekler, hırkalar, bereler için çok uygun bir ip, ipin içeriğinde Pamuk ve İpek karışımı var.

Bir Yumak ile örülen Örgü robalı bebek yeleği ortalama bir gün makta 250 metre ip olan bebek yünü ipler ile örülebilir. Çok fazla ip giden bir model değil modeli zaten üstü düz örgü altı kıvrımlı ajur modeli yapılmış.

Yeleğin etekli lastiğinde 3 numara şiş kullanılmış, toplayan bir örnek olduğu için bu şekilde örnek toplamasın diye.

sade-orgulu-manolya-ufak-bebek-yelegi
sade-orgulu-manolya-ufak-bebek-yelegi

Manolya Yelek Robasında 3 adet düğme kullanılır. Tabii burada isteyen düğme iliklerine yelek boyunca Açabilir ve düğme dikebilir.

Roba artırmalarında Ters İlmekli Reglan Roba Artırma Tekniği kullanılmış. Bunun sebebi örnek ile bir bütünlük sağlaması. Reglan kol arttırması yeleklerde çok sade ve şık görünüyor.

sisle-manolya-model-robali-bebek-yelek
sisle-manolya-model-robali-bebek-yelek

Örgü Manolya ufak bebek yelek modeli 68 ilmek ile başlanıyor. Ayrımlarında önlere kenar ile birlikte 12 ilmek, aralara 2 ters ilmek, kollara 8 ilmek, yine aralara 2 tane ters ilmek arkaya da 20 ilmek ayrılıyor.

somon-rengi-manolya-bebek-yelek-orgusu
somon-rengi-manolya-bebek-yelek-orgusu

Üst bedeni Robayı bitirdikten sonra yeleğin beden bölümünün genişlemesi için artışlara gidiliyor.Gövdeyi yaparken Ajurlu kıvrımlı örgü ile model devam edip lastik ile bitiriliyor.

Örgü Manolya Model Bebek Yelek Videosu-Magnolia vest/English subtitle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir