El İşleri Bebek Örgüleri 1 YAŞ BEBEĞE UYGUN ROBALI AJURLU YELEK

1 YAŞ BEBEĞE UYGUN ROBALI AJURLU YELEK

12736
Nazarca-dalgali-ajur-robali-1-yas-yelegi
Nazarca-dalgali-ajur-robali-1-yas-yelegi

İki şişli örgülerinden Sevimli mi sevimli Anlatımı güzel 1 yaş bebeklere çok kolay Dalgalı ajur modelli 1 yaş bebek yeleği ile tarifli yelek anlatımı.

Bu sayfaya modelin hem etekten başlanan örnek yapılışını, hem de Robalı bebek yelekleri modelinin yapılışını 2 videosunu birden paylaştım.Böylelikle her iki türlü de örgünün nasıl? yapılacağını görebilirsiniz, tarifini izleyerek aynısını yapabilirsiniz.

1-yas-dalgali-ajur-bebek-yelek-sesli-anlatim
1-yas-dalgali-ajur-bebek-yelek-sesli-anlatim

İsterseniz ilk olarak Dalgalı ajur örgüsünün nasıl? yapıldığını öğrenebilir, motifi çıkarabilir, daha sonra yelek üzerinde modeli uygularken hiç zorlanmadan daha rahat uygulayabilirsiniz.

bebek-yelek-hirkalara-dalgali-ajur-desenli
bebek-yelek-hirkalara-dalgali-ajur-desenli

Ya da farklı bir Roba tekniği uygulayıp yine altına bu modeli uygulayabilirsiniz. Sadece yelek için değil aynı zamanda hırka, bluz, bebek battaniyesi, bayan yelek, hırka hepsinde bu örneği kullanabilirsiniz.

Dalgalı ajur örgüsü 11 ilmekle katlarından oluşuyor.Örgüde ekstradan ilmek olmuyor tam olarak 11 ve katları şeklinde ilmekleri ayarlamanız gerekir.

sesli-anlatimli-ajurlu-nazarca-bebek-yelekleri
sesli-anlatimli-ajurlu-nazarca-bebek-yelekleri

Roba yapılışı bittikten sonra 1 yaş için bebek yeleğinde 146 ilmek ile model hazırlanmış. 2 yaş için önerilen ilmek sayısı ise 157 ilmek ile modelinizi kurabilirsiniz.

Ajurlu Robalı Yelek Modeli Yapım Aşamaları

  • Modelde kartopu Baby One örgü iplikleri kullanılarak model 79 ilmek ile başlanıyor 15.1.11.1.23.1.11.1.15 Roba ayrımları ile devam edip 18 artırma olana kadar roba örülüyor.
  • Daha ufak bir yaş altından bebekler için de 135 ilmek ile modeli yelek modelini örebilirsiniz. Baştan sona bebek yelek tarifinde yapılış aşamalarında tüm detaylarını model anlatımı ile görebilirsiniz.
  • Yeleğin yakasında 79 ilmek ile başlanıp önlere 15 er ilmek, 11 ilmek kollara, 23 ilmekte arkaya verilerek roba kurulumu yapılır.
  • Roba artırmaları Gerektiği kadar yapıldıktan sonra kol kapatmaları, kol ayrımları, beden ayrımı ile modelin bedenindeki kullanılan dalgalı ajur örgüsü ile Beden örülür.
  • Yine kollarındaki, Yakasındaki ön düğme biyedeki modele uygun olarak etek lastiği da Haroşa örgü yapılıp, model tamamlanır.

Kaynaklar: Post yazı nazarca.com-Örnek anlatımı Kardeş Örgüler Örgü Modelleri-Videolu Anlatımı Kardeş Örgüler Kanalına Ait.

Dalgalı Ajurlu Robadan Bebek Yelek Yapılışı

Yelek Modeli örneği Dalgalı Ajur Örgü Modeli Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz