1 SANTİM HALKALI UÇ DANTEL YAPIMI

1santim-halkali-dantel-ucu-tarifi
1santim-halkali-dantel-ucu-tarifi

Pembe ve Beyaz Renkli 1 Cm Serum Halkalı Çiçekli Uç Danteli Mutfak Havlusu,Pike Kenar Modelleri ve Havlu kenarı danteli için kullanabilirsiniz.

Modele adını veren Dantel Çiçek Motiflerinin ortasında kullanılan Serum Oya Halkalarının genişliği 1 cm olmalı. Oya ya da Dantel ipliği seçimine kendiniz karar verdikten sonra 21-22 ml Tığ kullanabilirsiniz.

1-cm-serum-halkali-havlu-danteli
1-cm-serum-halkali-havlu-danteli

Çiçek Motifler Sık iğne ve Trabzan ile yapıldıktan sonra Çiçek kenarındaki üçgen bölüm ve kenar şerit danteli ile bitiriliyor.

Havlu Kenarı 2018 Çeyizlik Modeller için bu Yıl da Halkalar,Pullar,Boncuklar Danteller de çok kullanılıyor.Çiçek yapımına başlanırken Halkanın içini Pembe iplik ile 40 tane tekli trabzan ile oldurun.

2. Sırada Beyaz İplik kullanılacak ve sırayı birleştirdiğiniz noktadan ipinizi sabitleyin 4 zincir çekin başına 2 kez alın trabzana batın 4 tane 3 lü trabzan yapın 10 zincir çekin tekrar 4 tane üçlü trabzan yapın,tekrarlayın.

Halkalı Uç Danteli Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ALTIGEN KENARLI HALKALI HAVLU UCU TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*