YENİ ÇORAPTAN OYUNCAK FARE YAPILIŞI

Ne zaman çorapla yapılan bir oyuncak yapılışını paylaşsam bende yada aynı benzer içeriği paylaşanlarda hep söze; Eski giymediğiniz bir çorabınızla, diye başlıyoruz.Kim isterki giyilmiş eski bir çorap kullanarak yavrusuna oyuncak yapmayı.çocuk bu ağzına sokabilir,sarılır hatta oyuncağını öpebilirde .Siz en iyisi bütün yazılanları boşverin gidin 1 tl yada 2 tl vererek yeni ve temiz bir çorapla yapın oyuncağı :)  Ben içeriğin başlığınıda eski çorapla değil yeni çorapla diye yazımı okumuyanlar için vurgulucam.:)Kolay gelsin.

coraptan-oyuncak-fare-yapimi

 

Çorabı resimdeki gibi Bilek kısmından, uç ukmı ve topuk kısmı olarak 3 parçaya bölünüz.Topuk kısmındaki parçanın ayak ucuna doğru gelen bölgeye resimdeki kadar bir kesik atınız.

 

Ağız kısmıolucak yeri 1. resimdeki gibi her iki yönden ucu sivri olucak şekilde dikin.2.Resim :Farenin bacak ve kulakları için kesilen parçalar

 
bacakolucak parçaların yanlarını ve bir pantolon gibi duracak şekilde ortalarını dikin. çorabın bilek kısmına gelen parça ile birleştiriniz. resimde içi sert dursun diye bişeler konmuş siz arzu ederseniz elyaf yada pamuk kullanın.Baş kısmınada elyaf doldurun yerine dikin kötü görünmemesi için çorabın bilek kısmınla farenin boyun kısmındaki dikişikamufle ediniz.yüzünü dikiş, boncuk, yalancı oyuncak gözü ,düğme vs kullaarak oluşturun hee bu arada elleri ve kulaklarıda dikin :)

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Comment on YENİ ÇORAPTAN OYUNCAK FARE YAPILIŞI

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*