Resim Bulunamadı

OLUKLU KARTON MUKAVVADAN MASA ,SEHPA YAPILIŞI

15 Eylül 2012
308 views
 • Sponsor Bağlantılar
  OLUKLU KARTON MUKAVVADAN MASA ,SEHPA YAPILIŞI

  Oluklu karton mukavvalar ve şu kumaşçılardaki kumaşların sarılı olduğu rulo,silindir kartonlarla güzel ve beklenenden çok dayanıklı küçük bir sehpa,massa yapılışı.Resimlerle detaylı bir şekilde sizlere sunduğum bu projenin yapım aşamalarını lütfen dikkatli okuyunuz.Kartondan mobilya tasarımı nasıl olur buna hobi ve Dekorasyon bölümünden göz atabilirsiniz.

  oluklu-kartonla-masa-yapimi

   

  Öncelikle aynı büyüklükte karton mukavva kesiyoruz.Masanızın yada sehpanızın hangi büyüklükte olmasını istiyorsanız o boyutta olsun.Bir tanesine 1. ve2. resimdeki gibi diklemesine tutkallar ve koli bantlarıyla kartonlar yapıştırıyoruz.

   

  Bu şekilde karton yapıştırmanın amacı sehpada sağlamlığı sağlamak.Diğer kartonu kapak olarak üstüne yapıştırınız.

   

  kenarları için uzun şerit şeklinde kartonla çevirin sıcak tutkal ile yapıştırınız.Daha sonra falçata ile fazlalıkları keserek temizleyiniz.

   

  Komple tüm çevresini kesip düzeltikten sonra bantla sağlamlaştırıyoruz.

   
  Sehpa masanızı istediğiniz renklere altını ve yanlarını boyadıktan sonra bacakları monte ediyoruz.Bacaklar için köşe iç kısımlara silindiri koyup çizin ve maket bıçağı ile kesin.

   

  Masanın üstünün boyanmış şekli ve bol tutkal yardımı ile bacakları monte edilişi.Bu arada bu bacaklar kumaş sarılı şu uzun boru kartonlardan.


  Masamızın son şekli denildiğine göre 85 kg rahatlıkla taşıyabilecek dayanıklıktamış.Kolay Gelsin.

  Sponsor Bağlantılar
  Etiketler :
 • Kimdir? gururum5

  dilek özatmaca has written 79 post in this blog.

  Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

El İşleri -Hobiler-Facebook Kapakresimleri-Moda-