FİMO HAMURUNDAN KİRPİ YAPILIŞI

Hani bazı paylaşımlarımda size bu hamurla herşey yapabilirsiniz diyorumya işte onlardan birisi:) çok sevimli bir kirpi biblosu.sizlerde isterseniz çok güzel takı,boncuk,biblolar,süsler herşey yapabilirsiniz .Durun ben size alta bir kaç örnek resim daha ekliyeyim diğerlerine Burdan bakabilirsiniz. Yaptığınız şekilleri sert taş gibi olması için 25 dakika kadar 130 derecelik fırında pişiriniz.İlk olarak soğuk fırına koyuyorsunuz

fimo-hamurundan-kirpi-yapilisi

 

Kirpi yapımı için kullanılacak fimo hamuru renkleri,Ucu üçgen gibi yaptığımız hamurun üstünükahverengi hamur ile kaplıyoruz.bir kürdan,kuru bir dal vs ile üzerine resimdeki gibi bir görüntü yapıyoruz.

 

siyah fimo hamurundan göz bebeklerini ve burnunu yapıp yapıştırıyoruz.ve tabi beyaz hamurla göz oluşturduktan sonra:).4 adet ayak şekli oluşturup onlarıda kil yapıştırıcı yada uygun yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz.

 

Bütün şekilleri yaptıktan sonra kirpinizi sertleşip sağlam olması için 25 dakika kadar 130 derecelik fırında pişiriyorsunuz.Fakat ilk olarak soğuk fırına kirpiyi koyarak sonra sıcaklığı ayalayınız.

Diğer Örnekler.

fimo-ayi
fimo-hamur-kil-polimer-fil
fimo-hamurdan-kurbaga-yapilisi
fimo-domuz

Diğerlerine BURDAN

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*