EVDE FOTER ŞAPKA NASIL YAPILIR

foter-sapka-yapimi

1. Sınıfların okuma bayramı yaklaşıyor. Okuma bayramındashirbaz kıyafeti giyecekler, drama,tiyotro etkinliği sunumu yapacak çocukların rolleri gereği giyecekleri kıyafetleri için Foter şapka gerekmiş. Benim aklımada küçük süs amaçlı veya çocukların,kızların bebekleri için yaptıkları Foter şapkayı sunmak geldi. Tabi resimdeki küçük fakat aynı teknik kullanılarak büyük foter şapkada yapabilirsiniz. Özellikle sihirbaz olacak çocuklar için. Kullanılacak malzemelere gelince.Karton  Foter şapka yapımı. Bu arada dikkat ederseniz foter şapkayı oluşturmak için kare kesilen kartonu kesince foter şapka oluyor ,eğer kesmez ve sadece başın gireceği bölümü oyarak açarsanız Mezunuyet kepi olarakta yapabilirsiniz.

Malzemeler:

Karton,tuvalet kağıdı rulosu,süs için keçe veya farklı bir kumaş,makas,yapıştırıcı,Akrilik veya benzer çeşitte siyah boya

foter-sapka-yapimi-1

Malzemeler

foter-sapka-yapimi-2

öncelikle tuvalet kağıtı rulosunu ortadan ikiye kesiniz.Rulonun 1 yüzüne kare karton,bir yanına yuvarlar daire çember karton kesiniz.

bakın burda yuvarlak kartonun içini daha sonra oyarak başa geçicek bölümü oluşturmuşlar. Siz isterseniz çember kartonu kestiğinizde içini baştan kesebilirsiniz.

foter-sapka-yapimi-3

Her iki kare ve yuvarlak mukavva kartonu iki taraftan yapıştırınız onun kurumasını beklerken keçe kumaşından yada yoksa aynı şekilde renkli kartonlardan kesip yapıştırarak çiçek yapabilirsiniz.

foter-sapka-yapimi-4

Şapkanın fotere dönmesi içinkare olan kartonu temiz bir şekilde fazlalıklarını kesiniz.

foter-sapka-yapimi-5

foter-sapka-yapimi-6

Yuvarlak kesilen kartonun içini düzgün bir şekilde oyduktan sonra siyah boya ile boyayınız.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*