ANLATIMLI BEYAZ HAVLU KENARI ÖRNEĞİ

Anlatımlı Havlu kenar danteli

Anlatımlı Beyaz Havlu Kenarı Örnekleri.Beyaz Havlu Kenarı Danteli Her Renk Havlu İçin Uygun Oluyor,Dantellerimizi Sık Olarak İşlersek Çok Güzel Oluyor.Açıklamalı beyaz havlu kenar modeli

Anlatımlı Havlu kenar danteli

Havlu kenarı örneği ve yapılışı:
60 numaralı dantel ipi ve 22 numaralı tığ ile modelimizi yapmaya başlayalım. İlk olarak 45 zincir çekip, geriye doğru dönerek dört adet sıkiğne yapalım. İki zincir çekip, üç kafes yaptıktan sonra tekrar aralarına zincir çekmeden dört adet sık iğne yapalım. Tekrar iki zincir çekmek suretiyle 10 adet kafes yapıp, tekrar dörtlü sık iğne yapalım. Dönüşte sekiz zincir çekip, bu çektiğimiz zincirin üstüne dört adet sık iğne altta kalan sık iğnenin üzerinede yine dört adet sık iğne yapıp, iki zincir çekelim. Üç adet kafes yapıp, tekrar dörtlü sık iğne yapıp, iki zincir çekerek 6 kafes yapıp, sık iğnenin üstüne tekrar sıkiğne yapalım. 4 adet daha kafes yaparak ikinci sırayı bitirip, diğer sıralarıda modeldeki gibi örmeye devam edelim.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*