AHŞAP MANDALLARDAN KULLANIŞLI KALEMLİK YAPILIŞImandaldan-ve-tuvalet-kagidindan-peçetelik-kalemlik-yapimi

Mandalları nasıl değerlendiririz diye düşünüyorsanız bu harika kalemlikten yapabilirsiniz.Tahta yada ahşap mandallar kullanılarak yapılan bu kalemlik için boş wc kağıdı kartonu ve biraz mukavva karton atık malzemelerden güzel bir kalemlik için yeterli Çeşitli şekillrde süsleyebilirsiniz.Kolay Gelsin.

mandaldan-ve-tuvalet-kagidindan-peçetelik-kalemlik-yapimi

 
Öncelikle malzemelerimiz ne bir bakalım.Karton,Tuvalet kağıdı rulosu,kalem,yapıştırıcı,oluklu ince karton,makas süslemek için çeşitli meteryaller.Öncelikle tuvalet kağıdırulosunu bir kartonun üzerine kaoyarak az büyük olacak şekilde yuvarlak bir karton kesiyoruz.

 

İnce oluklu kartonların kalemliğin içinin ve altının güzel görünmesi için kullanmışlar.Siz arzu ederseniz renkli kağıt veya başka birşey tercih edebilirsiniz.Kalemliğin altı olacak olan yuvarlak kartonu 2.resimdeki gibi çiçek şekline benzer bir şekilde kesiniz.

 

Kestiğiniz uç kısımları içeri doğru kıvırınız.Rulo kartonların boylarınıda mandalların boyuna eşit olacak şekilde makasla keserek kısaltınız.

 

Çiçek gibi olan kalem altlığı olacak kartonunuza tutkal yada yapıştırıcı sürerek resimdeki gibi alt kısma yapıştırınız.

 

1.resimde nasıl yapıştıracağınız gösteriliyor.2.Resimde ise oluklu ince kartonu desen oluşturması için  kalemliğin altına yuvarlak kesip yapıştırmışlar.Dediğim gibi sizler kumaş,desenli kağıt yada benzeri başka şeyler yapıştırabilirsiniz.

 

oluklu kartonu içine yapıştırdıkları şekilleri ve dış görünüşü.mandalları ikiye bölüp birbirinden ayırın ve resimdeki gibi tutma yerleri yukarı gelecek şekilde yan yana yapıştırınız.çeşitli iplerle dekor yapabilirsiniz.

 

Burda yan yana yapıştırılmış mandallardan kalem altlığı yapılmış bir örnek görüyoruz.İp ve boncul,inci kullanarak süslemişler.2.Resimde ise fitil kullanmışlar siz isterseniz renkli lastik tokalardan yapıştırabilirsiniz.

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*