El İşleri Bebek Örgüleri YUMOŞ PANDA BEBEK TULUM:BEBEKLERE TULUM NASIL YAPILIR?

YUMOŞ PANDA BEBEK TULUM:BEBEKLERE TULUM NASIL YAPILIR?

1349
kapusonlu-yumos-panda-bebek-tulum-0-8-aya
kapusonlu-yumos-panda-bebek-tulum-0-8-aya

Panda ip ile yumuşacık Yumoş Panda bebek tulum nasıl yapılır? öğrenmek istiyorsanız hemen şişlerinizi, ipinizi alın gelin.

Malzemeler: 5 tane Aldemir Panda ipi. İpler 75 metre uzunluğunda 100 gram ağırlığında. Yarım yumak bebe yünü ip, 4,5 numara şiş kenar lastikleri için, 4 numara şiş, 6 adet düğme.

dugmeli-kulakli-panda-ipten-pacali-tulum
dugmeli-kulakli-panda-ipten-pacali-tulum

Evet malzemelerimizi de öğrendik. Model nasıl yapılıyor? buna bir bakalım. Kapüşonlu, önden düğmeli, kulaklı, paçalı bir bebek tulum modeli görüyoruz.

Tulumun örgü olan bölümlerin tamamında Panda ip kullanılmış. Paça, kol manşeti ve kapüşon kenarları İçinde krem renk Nako Elit Baby bebe yünü ile çalışılmış.

yumusak-ipten-panda-tulumu
yumusak-ipten-panda-tulumu

Bu güzel yumuşacık uzun kollu uzun paçalı bebek tulumu hem kız hem erkek bebeklere kullanılır. Renkleri değiştirir ve giydirebilirsiniz.

Şiş Örgüden Bebeklere Kapüşonlu Tulum Modelleri

Tulum boyut olarak 0-8 ay arası bebeklere göre uygulanmış. Zeynep Hanım videonun sonunda daha büyük bebekler için de Tulumlar nasıl çalışılır? ölçülerini veriyor.

panda-bebek-tulum-8-aya-kadar
panda-bebek-tulum-8-aya-kadar

Bu ipe alternatif olarak Zeynep Hanım Ana kuzusu ipleri ile de bebek tulumu rahatlıkla yapılabileceğini belirtiyor. Hatta bir ip önerisi de var.

Panda Örgü Tulumun yakasından başlamak için şişe toplam 42 ilmek atılıyor. Sonra basında ayrımlar yapıldıktan sonra beden ve paçalar çalışılıyor.

Sırası ile kol, kapüşon, paçalar yapılıp Kenar manşetleri çalışılıyor. Yukarıdaki ölçülerin hepsi 0-8 ay Bebek Tulumları için.

Yaşlara Göre Robadan Bebek Tulum Ölçüleri

1 yaş için yapacak olanlara bebek tulumuna 44 ilmek ile başlayıp, 14 sıra artırmama yapabilirler.

2 yaş bebek tulum 50 ilmek ile başlanır. Yaka ayrımları 10 + 1 + 6 + 1 + 14 + 1 + 6 + 1 + 10 şeklinde 15 sıra roba çalışılır.

3 yaş Tulum için 56 ilmek ile başlayarak roba sayısını 11 artı 1 7 + 1 +16 + 1+7 +1 +11 şeklinde 16 sıra Roba yapabilirsiniz.

Video: Çakır Örgü Zeynep Çakır

Panda Tulum Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz