YILBAŞI AĞAÇLI 3D KUTLAMA KARTI YAPILIŞI
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi

YILBAŞI AĞAÇLI 3D KUTLAMA KARTI YAPILIŞI


Her ne kadar eskisi gibi önemli günlerde sevdiklerimize önemli günlerde veya Yeni yıl kutlama olarak tebrik kartı göndermesek te Değerli öğretmenlerimiz bu güzel geleneği yaşatarak öğrencilerine önemli günler için tebrik kartı yaptırma etkinliği düzenliyor.

Bende yine önümüzdeki günlerde kutlayacağımız yeni yıla uygun çocuklarında çok seveceğini öğretmenlerimizin beğeneceğini düşündüğüm 3 boyutlu Noel yılbaşı ağaçlı bir 3D tebrik kutlama kartı nasıl yapılır gördüm-beğendim ve sizlerle de paylaşmak istedim.

Kartın  içini açtığınızda kabarık bir şekilde 3 boyutlu görünen yılbaşı ağacı çok şirin görünüyor. Resimli anlatıma baktığımızda yapılışı çok kolay geliyor bana. Buyrun ilginizi çektiyse kolay gelsin.

Sevgili bir okurumun ricası üzerine sayfaya biraz daha detaylı anlatımlı gösterilen Yeşil Yılbaşı Ağaçlı Tebrik kartının yeni resimlerini paylaşacağım.Bu yeni resimlerde Yeşil Fon kağıdı ile Kart yapımını detaylı gösteriyor. Diğer alttaki Beyaz kağıt örnek olarak sunulmuş.

Güncelleme:08:12:2015 saat 00:59

fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi

fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-1
Yarım tabaka yeşil fon kartonunu ortadan ikiye katlayın ve alttaki resimlerdeki şablonun çıktısını alarak ağacı aynı şeklide kartonun tam ortasına çizin.Burada dikkat edeceğiniz olay Çizgili alanları asla kesmeyecek sadece düz çizgi olan alanları makasla keseceksiniz.
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-2
Burada kartonu ikiye katladığınızda bir simetri oluşarak Ağaç tam ortada olmalı. İsterseniz ilk olarak yeşil kartonu ikiye katlayın sonra ağacı tam ortaya çizin.Dikkat ikiye katladıktan sonra enine olan düz çizgiler kesilecek noktalı alanlara dokunulmayacak.
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-3
Burada dağa net olarak görüyoruz. Yeşil kartonu iki kat olarak çizgilerin üzerinden kesmişler noktalı olarak işaretlenen alanlara dokunmamışlar.Burasında görünen çizgileri dert etmeyin burası zaten tersi olacak diğer tarafa kırmızı fon kağıdı yapıştırılacak
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-4
Bakın burası diğer temiz çizgilerin görünmediği alan. Yani aynı ebatlardaki Kırmızı Fon kartonu Yeşil kartın diğer tarafına yapıştırılacak.
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-5
Evet şimdi temiz bir şekilde yapıştırmak gerekiyor
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-6
Tabi burada  dikkat edilmesi gereken bir husus daha var. Ortada duran Ağacın 3 d şeklinde boyut alması için o alanı yapıştırmayacak çevresini yapıştıracaksınız.
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-7
Yine Kırmızı Fon kartonundan kesilen yuvarlak puanları resimdeki gibi Noel ağacının yapraklarına yapıştırmışlar.Alttaki resme baktığınızda Yine fon kartonlarından kesilen Hediye paketi şekillerinin süs olarak kartın üzerine yapıştırıldığını görebilirsiniz.
3-d-boyutlu-yeniyil-agaci-nazarca

3-d-boyutlu-yeniyil-agaci-nazarca-1
3-d-boyutlu-yeniyil-agaci-nazarca-1

 

This Post Has 16 Comments

  1. muhitdin

    arkadaşlar resimde görüldüğü gibi kıvırın katlayın tamamen kıvırma ve katlamayla alakalı…….

  2. Zehra

    Kusura bakma

  3. hejar

    Ben de kıvırma yerini anlayamamistim. Ama sonra tekrar okuyup yeniden yaptım cok güzel bir çam ağacı çıktı teşekkür ederim

Bir cevap yazın