Hobi YILBAŞI AĞAÇLI 3D KUTLAMA KARTI YAPILIŞI

YILBAŞI AĞAÇLI 3D KUTLAMA KARTI YAPILIŞI

12077
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi

Her ne kadar eskisi gibi önemli günlerde sevdiklerimize önemli günlerde veya Yeni yıl kutlama olarak tebrik kartı göndermesek te Değerli öğretmenlerimiz bu güzel geleneği yaşatarak öğrencilerine önemli günler için tebrik kartı yaptırma etkinliği düzenliyor.

Bende yine önümüzdeki günlerde kutlayacağımız yeni yıla uygun çocuklarında çok seveceğini öğretmenlerimizin beğeneceğini düşündüğüm 3 boyutlu Noel yılbaşı ağaçlı bir 3D tebrik kutlama kartı nasıl yapılır gördüm-beğendim ve sizlerle de paylaşmak istedim.

Kartın  içini açtığınızda kabarık bir şekilde 3 boyutlu görünen yılbaşı ağacı çok şirin görünüyor. Resimli anlatıma baktığımızda yapılışı çok kolay geliyor bana. Buyrun ilginizi çektiyse kolay gelsin.

Sevgili bir okurumun ricası üzerine sayfaya biraz daha detaylı anlatımlı gösterilen Yeşil Yılbaşı Ağaçlı Tebrik kartının yeni resimlerini paylaşacağım.Bu yeni resimlerde Yeşil Fon kağıdı ile Kart yapımını detaylı gösteriyor. Diğer alttaki Beyaz kağıt örnek olarak sunulmuş.

Güncelleme:08:12:2015 saat 00:59

fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi

fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-1
Yarım tabaka yeşil fon kartonunu ortadan ikiye katlayın ve alttaki resimlerdeki şablonun çıktısını alarak ağacı aynı şeklide kartonun tam ortasına çizin.Burada dikkat edeceğiniz olay Çizgili alanları asla kesmeyecek sadece düz çizgi olan alanları makasla keseceksiniz.
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-2
Burada kartonu ikiye katladığınızda bir simetri oluşarak Ağaç tam ortada olmalı. İsterseniz ilk olarak yeşil kartonu ikiye katlayın sonra ağacı tam ortaya çizin.Dikkat ikiye katladıktan sonra enine olan düz çizgiler kesilecek noktalı alanlara dokunulmayacak.
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-3
Burada dağa net olarak görüyoruz. Yeşil kartonu iki kat olarak çizgilerin üzerinden kesmişler noktalı olarak işaretlenen alanlara dokunmamışlar.Burasında görünen çizgileri dert etmeyin burası zaten tersi olacak diğer tarafa kırmızı fon kağıdı yapıştırılacak
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-4
Bakın burası diğer temiz çizgilerin görünmediği alan. Yani aynı ebatlardaki Kırmızı Fon kartonu Yeşil kartın diğer tarafına yapıştırılacak.
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-5
Evet şimdi temiz bir şekilde yapıştırmak gerekiyor
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-6
Tabi burada  dikkat edilmesi gereken bir husus daha var. Ortada duran Ağacın 3 d şeklinde boyut alması için o alanı yapıştırmayacak çevresini yapıştıracaksınız.
fon-kartonundan-noel-agacli-kart-yapimi-7
Yine Kırmızı Fon kartonundan kesilen yuvarlak puanları resimdeki gibi Noel ağacının yapraklarına yapıştırmışlar.Alttaki resme baktığınızda Yine fon kartonlarından kesilen Hediye paketi şekillerinin süs olarak kartın üzerine yapıştırıldığını görebilirsiniz.
3-d-boyutlu-yeniyil-agaci-nazarca

3-d-boyutlu-yeniyil-agaci-nazarca-1
3-d-boyutlu-yeniyil-agaci-nazarca-1

 

19 YORUMLAR

 1. arkadaşlar resimde görüldüğü gibi kıvırın katlayın tamamen kıvırma ve katlamayla alakalı…….

 2. Ben de kıvırma yerini anlayamamistim. Ama sonra tekrar okuyup yeniden yaptım cok güzel bir çam ağacı çıktı teşekkür ederim

 3. Yani aslında ilk önce fon kartonundan bir kalıp elde edilse ve bu kalıp işaretlenerek ortalansa ve kullanılsa çok daha iyi. Aksi halde karbon kağıdı daha uğraştırıc ve hemen temin edemeyenler için ayrı bir sıkıntı.Ya da enim ve çocuklarımın uyguladığı yöntemi uygulayarak bir A4 kağıdını alarak bu sayfadaki noel ağacının resmini açar ve pc ekranına A4 kağıdını dayayarak kopyasını çizebilirler. Tabi ekrana çok bastırmadan :)

 4. meraba dilek hanım. çıktısını aldığımız ağaç şablonunu yeşil fon kartonuna karbon kağıdıyla mı geçirecek çocuklar. başka türlü nizami olmaz heralde ;) emin olmak istedim ssadece

 5. Anlayamadım ben kestim o düz çizgilileri ama o kıvrımları nasıl olucak o katlamaları ağacın tepesi felan benim hiç onlar belli değil

 6. Merhabalar Şule Hanım;
  2013 yılında paylaştığım bu sayfaya maalesef gerekli özeni göstermemiş temiz ve düzenli bir sayfa hazırlamamışım.Bugün şahsi işlerimden dolayı yorumunuza geç cevap verdim çünkü doğru dürüst resimli ve anlatımlı kart nasıl yapılır bir sayfa hazırlayarak sizin gönlünüzü almak istedim.Siz tüm nezaketinizle yorum yazmışsınız teşekkürler. Umarım şimdi daha anlaşılır bir Noel kart yapılışı anlatımı olmuştur
  Sevgilerimle:nazarca.com Dilek

 7. merhaba anlatım güzel başlamış ama yarım kalmış gibi.. tam kafamda oluşturamadım devamını

 8. Resimler çok detaylı fakat kıvırma dediğiniz neresi anlamadım.

 9. biraz daha ayrıntılı yapsaydınız daha güzel olurdu ama yine güzel kıvırma yerini anlayamadım ben ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz