Örgü Modelleri Bebek Örgüleri YELEKLERE ALTIGEN AJURLU HAROŞALI ÖRGÜ YAPILIŞI

YELEKLERE ALTIGEN AJURLU HAROŞALI ÖRGÜ YAPILIŞI

2970
Nazarca-altigen-ajurlu-harosali-yelek-ornegi
Nazarca-altigen-ajurlu-harosali-yelek-ornegi

Bebek ve bayan yeleklerine, hırkalara, bluz modellerine ve bebek battaniyeleri ne Altıgen ajurlu haroşalı örgü modelinin yapımı aşamalı, videolu açıklaması.

ajurlu-altigen-desenli-bebek-yelek-hirka-modeli
ajurlu-altigen-desenli-bebek-yelek-hirka-modeli

Eski örneklerden bir tanesi olan bu güzel Zarif örgü modeli Altıgen ajurlu örgü modeli olarak biliniyor ve önceden beri birçok örgü kanalında zaman zaman paylaşılan bir model.

ajurlu-altigen-desenli-orgu-ornekleri
ajurlu-altigen-desenli-orgu-ornekleri

Benim çok sevdiğim Belki de bilmeyenlerin de görüp yeni öğrenebileceği çok güzel bir örgü modeli. Bilhassa bebek ve kadın örgülerinde yelek, hırka, bluz, tunik,kazak, Etol, bebek battaniyesi, elbise, etek her örgü için uygun bir model.

gri-altigen-modelli-ajurlu-nazarca-orgu
gri-altigen-modelli-ajurlu-nazarca-orgu

Şiş Örgü Ajurlu Altıgen model isminde de olduğu gibi Altıgen desenlerden oluşuyor. Ajur ve Haroşa örgü ile içleri doldurulan geometrik altıgen desenli örgü modeli şeklinde bir örgü tasarımı var.

Ajurlu Örgü Modeli

yesil-altigen-harosali-aurlu-orgu-modeli
yesil-altigen-harosali-aurlu-orgu-modeli
  • Model hem pembe tonlarında hem yeşil tonlarında iki renk ile farklı farklı çalışılarak, her iki Rengi de çok yakıştığı görülmekte.
  • Bebek battaniyesi için ajurlu örgü modelinin altına astar dikilince Dört Mevsim kullanabilirsiniz. Ama isterseniz bu şekilde Ajurlu ince iple yazlık bebek battaniyesi olarak da bu model uygun.
  • Çevresine kenar örgüsü yerine haroşa ilmekler ile kenar lastik modellerinden uygularsanız çok daha güzel olacaktır.
  • Çeşitli örgü ipi markalarında bulunan fantezi türü ipler ile çalışıldığında Etol, şal, boyunluk örgülerinde çok yakışan zarif bir örgü modeli.
  • Yeşil renkli örgü motifinin yapımında Koton renkli ince bir örgü ipi 3 numara şiş kullanılarak, 4 desen üzerinden çalışılmış.
  • Ajurlu haroşalı altıgen örnek 7 ilmek ve katlarından oluşuyor. Tüm ilmekler den sonra 3 ilmek daha şişe attığınızda artık ister lastik, isterseniz direkt model ile örgüye başlayabilirsiniz.

Kaynak:Post yazı nazarca.com-Videolu Örgü Tarifi Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Aittir.

Bebek/Bayan Yeleklerine Altıgen Örgü Desenli Model Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz