Menü Kapat

ara-orgulu-cam-dali-yelek-modeli

YELEK BİYE VE ÖRGÜ ARASI FARKLI MODEL ÇAM DALI ÖRNEĞİÇam Dalı Örneği ve Kaz Ayağı Örgü Modeli olarak bilinen Örgünün Değişik Ara örnekli bir Versiyonunu Bayan Yelekleri ya da Örgülere uyarlamak isterseniz Yapılış videosunu bizden sayfamız dan izleyebilirsiniz.

Daha önce yayınladığımız model de aralar da haraşo ve artırma tekniği uygulanmıştı.Bu model örgü de Hem lastik hem motif aralarına uygulanıyor.

yelek-biye-orgusu-yapimi
yelek-biye-orgusu-yapimi

Harika bir Ara örgü tekniği ile yapılan Modeli İki Bayan Yeleğin de nasıl görünüyor görebilirsiniz. Pembe Bayan Yeleğin de Yelek ön parçasın da 1 sıra motif ve sadece etek uçlarına örnek yapılmış.

Mavi Bayan Yeleği modelin de Yeleğin tamamın da Çam dalı Motifleri uygulanmış. Siz buna göre nasıl yapmak isterseniz o şekilde çeyizlik Kız ve Kadın Yeleklerine uygularsınız.

cam-dali-kaz-ayagi-orgu-modeli
cam-dali-kaz-ayagi-orgu-modeli

Örneği hem kalın he ince Bebek ipleri ile göreceğiniz gibi Örnek anlatımı 2 motifle toplam 49 ilmekle anlatılıyor.

Pembe Örneğin Tarifi 3 numara şiş ve Angora iple yapılmakta. Örnek anlatımın da 3,5 numara şiş ve daha kalın bebe ipi kullanılıyor. Örneğin motifleri 19 ilmek ve 8 sıradan oluşuyor. Yelek ön biyesi için ilmek daha ilave ediliyor.

kaz-ayagi-orgu-cam-dali-yelek
kaz-ayagi-orgu-cam-dali-yelek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir