Diyet VÜCUTTAN NASIL YAĞ ALDIRILIR,LİPOSUCTİON,YÖNTEMİ

VÜCUTTAN NASIL YAĞ ALDIRILIR,LİPOSUCTİON,YÖNTEMİ

262
GIDI ALDIRMA
GÖBEK YAĞLARINI ALDIRMA

Bazılarımız ne yaparsa yapsın yağlarından kurtulamaz, kurtulmak için cerrahi yöntemlerden biride Liposuction yaptırmaktır, Liposuction hakkında merak edilenler ve sonuçları için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Hızla, fazlasıyla kilo almaktan kaynaklanan, vücudun belli bölgelerinde yağ birikimleri oluşmaktadır. Kilo aldığınız bu bölgelerin bazı bölümlerini spor yaparak, bazı bölümlerini de diyet yaparak zayıflatırken, bazı bölümleri ne diyetle ne sporla zayıflatamazsınız.  Böylece ortaya dengesiz, orantısız bir vücut çıkar. İste bu anda liposuction devreye girerek bölgesel yağlanma sorununuzu çözüm getiriyor. Vücudunuzdaki orantısız görünümüne sebep olan yağ birikimlerini yok etmeye yarayan liposuction, son derece başarılı sonuçlar sergiliyor.

Liposuction tanımına değinecek olursak en basit anlatımıyla yağların negatif basınç altında aspire edilmesi diye tabir edebiliriz. Liposuction estetik cerrahide en çok uygulanan cerrahi operasyonlardan biridir. Kilo sorunları için uygulanan liposuction kadın veya erkek fark etmeden her iki cinse de uygulanabilir.

Kadınlarda fazla kiloların yağ olarak biriktiği bölgeler genelde karın, bel, basen, bacak içi, diz içi, mide, kol içi gibi bölgelerde görülürken, erkeklerde genelde karın, bel ve göğüs bölgesinde birikmektedir. Bunun yanında çene altı, sırt gibi bölgelerde de oluşan yağ birikimleri liposuction ile yok edilebilir. Liposuction her hangi bir bölgede ister çok az yağlanma olsun ister fazla yağlanma olsun uygulanabilmektedir.

Çok fazla olan yağ birikimleri olan yerlere, açılan ufak kesiler açılıyor ve bu kesilerden girilerek kanül ismi verilen ve sadece özel olarak bu işlem için üretilmiş olan ince metal borular vasıtasıyla yağlar çekiliyor ve problemli bölgeye tekrar şekil veriliyor.

Liposuction uygulamasının yapıldığı bölgede 2 farklı sonuç beklenir. İlki, derin yağ dokusuna uygulanan liposuction ile yağ hücrelerinin sayısı azaltılmasıyla bölgesel incelme işlemi ve bölgeyi yeniden şekillendirilmektedir.

İkinci olarak ise ince kanüller vasıtasıyla titizlikle yapılan yüzeysel liposuction uygulaması ile, uygulama bölgesindeki ciltte bir gerilme ve toparlanma sağlamaktır. Body shaping, liposhaping, lipo sculpturing, body sculpturing gibi farklı isimleri verilen tüm uygulamaların temelide aslın liposuctiondır. Liposuction hastanın cilt tonuna, göre tek başına ya da başka cerrahi yöntemlerle birleştirilerek uygulanabilir.

Liposuction uygulamasında yağ birikimi olan alanın genişliğine ve alınması gereken yağ miktarına göre İV sedasyon yöntem ile ya da genel anestezi yöntemi ile uygulanır. Liposuction uygulama süresi, uygulanacak alanın esnekliğine ve yağ miktarına göre 1 ila 3 saat arasında değişim göstermektedir.

liposuciton işlemi için atılan kesilerin uzunluğu 4-5 mm civarıdır ve kesiler dışarıdan bakınca belli olmasın diye cildin kıvrım yerlerine yapılır.

Liposuction uygulaması ciltteki elastik liflerde sorun olmayan, cilt ton rengi yeterli olan, iyi bir  kas tonu olan, genel ideal kilodan en fazla %30 daha fazlası olan kişiler için ideal bir uygulamadır.
liposuction asla cildinde çok fazla cilt çatlakları olan ve cilt elastiği olmayan kişilere uygulanamaz. Ama inatla yaptıracak olursanız, liposcution sonucunda gerilmemiş, yağları alınmış ve sarkmış bir cildiniz olur.

Liposuction birçok estetik ameliyatla karsılaştırma yapıldığında aslında en risksiz ameliyat türüdür ancak hakkında birçok kulaktan duyma yalan yanlış bilgi dolaştığı için olumsuz bir kanı ile yaklaşılmaktadır.

Liposuction yöntemi ilk uygulandığı zamanlarda, uygulama sonra yaşanan ölümler aslında olarak bu yöntemin uygulanan kuru teknikteki kanamaya veya damar içine yağ kaçırılıp tıkanıklığa neden olmasıyla yaşanıyordu. İlerleyen teknolojiler sayesinde farklı metotlar geliştirilerek iki durumda da riskler yok denecek düzeye inmiştir.

GIDI ALDIRMA

Bunun yanında elastik korse türünden baskı sağlayan giysilerin hemen giyilmesi ve düzenli olarak kullanımı, pansumanların aksatılmaması bu tür komplikasyonların yaşanmasını önlemede yardımcıdır.

 

Liposuction uygulamasında bir seans da 5 lt den fazla aspirasyon yapılırsa riskli bir durum ortaya çıkabilir. Bu sebeple doktorunuza kesinlikle fazla yağ alması için baskı yapmaya kalkmayın. Zaten böyle bir riski bilen hiç bir doktor  böyle ısrarlara boyun eğmez.

Liposuctionda asıl hedeflenen yağ hücrelerinin sayılarının azaltılmasıdır. Fakat bu islem yapılırken hedef bölgedeki kalan miktarın, eşit miktarda olmasına özen gösterilirse, hem sonuç daha başarılı olacaktır hem de tekrar kilo alınması durumunda vücut üzerinde sekil bozukluğu olmayacaktır.

Ancak unutmamanız gereken bir husus var. Bir bölgedeki, yağ hücrelerinin sayısını asla sıfıra indiremezsiniz. Zaten bu olması istenen bir sonuçta değildir. liposucion uygulanacak bölgede düzelme sağlayacak kadar yağ dokusu aspire edilmektedir.

Bu sebeple tekrar kilo alırsanız eskisi kadar olmasa bile yine aynı bölgede yağlanma olabilmektedir. Hatta çok fazla kilo alsanız bile yağ hücrelerinin sayısı azaltılmış olsa dahi, yağ hücrelerinin hacmi artacağından, her halükarda vücut seklinde bozulma olasılığı ortaya çıkacaktır.

Liposuction uygulaması için birkaç farklı teknik vardır. Bunlardan en çok uygulanan, Tumescent teknik günümüzde de en popüler olan ve en sık kullanılan liposuciton tekniğidir. Bu teknikle yapılan liposuction, uygulanan böylede morarma yaratmaz, ağrı çok hafiftir ve bunu sağlamak için, birikmiş yağ hücrelerinin daha rahat çekilmesini sağlamak için bir sıvı karışımı verilir.

Sıvı verildikten hemen sonra açılmış olan kesilerden uygun ebatlardaki kanüller vasıtasıyla cilt altında bulunan yağ dokusu aspire edilir ve ardından kesilere dikis atılır. Farklı olan bir diğer uygulaması ise deren konulmuyor olusudur.

Tumescent tekniği ile yapılan liposuciton uygulamasında, yapılan gün boyunca liposuction giriş deliklerinden, hafif kan karışımlı bir sıvı sızıntısının olması olağan bir durumdur. Genelde ertesi gün bu kanlı sıvı sızıntısı durur.

Liposuction uygulaması bittikten sonra, ameliyat odasından çıkarken, kişiye liposuction yapılan alanları içine alan elastik bir korse giydirilir. Bu korse genelde alınan yağ miktarına ve yapılan bölgeye göre 2 ila 6 hafta kadar giyilmesi söylenir. Bu korsenin tavsiye edildiği süre kadar kullanılması iyileşme sürecini hızlandırır. Bu korse aynı zamanda ödemi de azaltır, bu yüzden banyo ve pansuman dışında korsenizi hiç çıkarmamaya özen gösterin.

Liposuction uygulamasının ardından, uygulanan tekniğe bağlı olarak morlukların derecesi, miktarı  ve süresi değişir. Tümescent yönteminde morluk daha az görülür.

Liposuction uygulamasını yaptırdıktan sonra kas tutulmasını andıran bir ağrı duyabilirisniz. Ancak doktorunuzun vereceği hafifi ağrı kesicilerle bu ağrıları giderebilirsiniz. Zaten bu ağrılarda en fazla 1 hafta sürecektir.

Liposuction sonrası genelde 3. gününde her tür estetik operasyonda olduğu gibi enfeksiyon görülebilir. Fakat enfeksiyon görülme olasılığı liposuction yapılan ortamın steril koşullarına göre görülmeyedebilir.

Liposuction, zayıflama yöntemi, obezitede kurtulma yöntemi değildir. Bu sebeple 10 kilo fazlam var, bedenimden 10 kilo yağ alın diyemezsiniz. Liposuctionun amacı bölgesel yağlanmalardaki fazla yağı alarak vücudu daha orantılı bir görünüme kavuşturmaktır.

Daha Fazlasına Bakabilirsiniz..
EVDE CİLT İÇİN KIŞ MASKELERİ

Kış aylarında rüzgar ve soğuk havanın etkisi ile yüzde kuruma,pul Devamına Bak

ÇOCUKLAR DA ENFEKSİYON HASTALIKLARI
cocuk-enfeksiyon-hastaliklari-tedavileri

Çocuk enfeksiyon hastalıkları çocukların geçirdiği hastalıkların bir çoğunun genel adıdır. Devamına Bak

SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE VÜCUT YAĞLARINI YOK ETMENİN YOLLARI
saglili-sekilde-yag-nasil-yakilir

Sağlıklı Bir Şekilde Vücut Yağları Nasıl Yok Edilir?Yağ Eritmek İçin Devamına Bak

DUDAK ÇATLAMASI NASIL GEÇER? –DUDAK ÇATLAMASI NEDEN OLUR?
dudak-catlamasina-ne-iyi-gelir-evde-ne-yapilir

Kış aylarının gelmesi ile artan dudak çatlama vakaları oldukça acı Devamına Bak

KIŞIN NEDEN ZOR KİLO VERİLİR? KIŞIN KİLO VERMEK İÇİN GEREKENLER
kislik-sebze-meyveler-egsersiz-zayiflama-onerileri

Kiloları ile başı dertte olan birçok kişi için korkulan mevsim Devamına Bak

SOĞUK ALGINLIĞI VE ÖKSÜRÜK İÇİN EVDE YAPILAN MUCİZE
Öksürük Giderici

Öksürük Gideren Tatlı Şekerler-How to make cough sweets-Özellikle Eylül ayında Devamına Bak

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN EV YAPIMI ÖZEL TARİF
kis-aylarinda-bagisiklik-sistemini-guclendiren-vitaminli-tarif

Bağışıklık sistemini güçlendiren Doğal Reçete ile Çocuklarınız ve sizler Kış Devamına Bak

TÜRK KAHVESİ 1 AYDA 8 KİLO ZAYIFLATIYOR MU

Türk Kahvesi Zayıflatır mı? Zayıflamak isteyenler günde kaç tane Türk Devamına Bak

SPORCU BESLENMESİ İLE YAĞ YAKIN KAS YAPIN
yag-yaktiran-kas-yaptiran-sporcu-beslenmesi

Sporcu Beslenmesinin Önemi: Sporcu beslenmesi neden önemli olduğu ile ilişkin detaylara girmeden Devamına Bak

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz