Menü Kapat

UZUN İLMEKLER ÖRGÜ MODELİ: BAĞLAMALI LASTİKLE

Nazarca-uzun-ilmekler-orgu-baglamali-lastikli-ornek


Şiş örgü kadın modellerinde Bağlamalı lastikli Uzun ilmekler örgü modeli. Bayan yelekleri, Kazakları ve Hırkaların vazgeçilmezi,tarifi sizler için bu sayfada bulunuyor.

Örneğin etek ve kenar lastiğinde Bağlamalı örgü lastik modeli kullanılmış. Burada bir taşla iki kuş vuracaksanız.Bir örnek de 2 model birden öğreneceksiniz.

Bebe-ipten-uzun-ilmekler-ornegi
Bebe-ipten-uzun-ilmekler-ornegi

Örgünün modelinde ise Uzun ilmekler örgü modeli gösteriliyor. Bu iki model birbirine çok yakışmış.Örgü Bebek Yelek Modellerine çok yakışır.

Tabii İstiyorsanız burada tekli lastik, Haroşa örgü, çifti lastik ya da farklı lastik örnekleri ile de modeli oluşturabilirsiniz.

angora-iple-uzun-ilmekler-orgu-modeli
angora-iple-uzun-ilmekler-orgu-modeli

Uzun ilmekler örgü modelinin altına etek ucu kıvrılma yapmaması için mutlaka bir lastik tekniği uygulamak gerekiyor. Örneği tek başladığınızda ucunda kıvrılma yapar.

baglamali-lastikli-uzun-ilmekli-orgu
baglamali-lastikli-uzun-ilmekli-orgu

Bebek battaniyelerin de aynı modeli resimlerini de gördüğünüz gibi Bağlamalı Örgü lastik ile tüm çevresini battaniye kenarları olarak yapabilirsiniz.

Örnekte, lastikli model de ilk Bakışta size biraz zor gibi görünse de anlatımı oldukça güzel yapılmış ve model örmesi keyifli kolay bir model.

uzun-ilmekler-orgusu-baglamali-lastikli
uzun-ilmekler-orgusu-baglamali-lastikli

Uzun İlmekler Örgüsü farklı farklı örgü ipleri ile yapılarak bizlere fikir edinmemiz için sunulmuş

Kadın ve Bebek Örgü Modellerine Bağlamalı Lastikli Örnek

  • Pudra pembe olan model Angora ip ve 3 numara örgü şişi ile hazırlanmış. Modelini anlatımında ise bebe ipi ve 3,5 no Şiş kullanılmış.
  • Bebe ipi ile Uzun ilmekler Örgü modelini daha belirgin olarak göstermiş.Bebek örgülerin de bu ipi tercih edebilirsiniz.
  • Örneğin motifleri 17 ilmek ve 10 sıradan oluşuyor. Her desen için 17 ilmek atmanız gerekiyor. Tüm ilmekler izden soru bilmek daha eklemeyi unutmayın.
  • Burada kenar düğme Patı için ayrı olarak ilmek hesap etmeniz gerekir. Ayrıca 14 sıra yapıldıktan sonra tekrar yeni uzun ilmekler desenine geçiş yapılmakta.

Kaynaklar:Post makalesi nazarca.com-Videolu anlatımı Gönülden Örgüler Kanalına Aittir.

Uzun İlmekli Örgü Yapılışı

Başka Neler Var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir