Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ULUDAĞ KAR KAYAK TEMALI BEBEK HIRKA YAPIMI

ULUDAĞ KAR KAYAK TEMALI BEBEK HIRKA YAPIMI

2314
Uludag-kardan-adam-kis-temali-bebek-hirka
Uludag-kardan-adam-kis-temali-bebek-hirka

3-4 Yaş Çocuk Hırka. Örgü kış temalı kar temalı çocuk hırka modelleri ve yapım aşamaları. Kardan Adam Uludağ kar kayak temalı Bebek hırka yapımında şiş örgü ve örgü nakışı teknikleri tarif ediliyor.

Sevgili Işıl Hanım modelin sonunda çam ağacı, kardan adam, kayak yapan insan temaları, Bulut tüm bu örgü süsleme Nakış tekniklerini video içerisinde gösteriyor.

uludag-kis-modelli-cocuk-hirka
uludag-kis-modelli-cocuk-hirka

Bebek Örgüleri Kar desenli çocuk hırka modeli renk geçişli degrade hırka tarzında beyaz ve mavi tonlarında tek ip ile hazırlanmış.

Bu ipin kendi özelliği bu şekilde renk geçişlerinin olması. Ayrıca modelde kullanılan Bulut, hırkanın etek ve kol ucundaki peluşlar farklı tüylü ipler ile hazırlanmış.

3-4 Yaş Yakalı Renk Geçişli Kar Temalı Çocuk Hırka

Renk geçişli ipten Yaklaşık 3 Yumak, 1 yumakta kar efekti veren Bulut ve peluş örgülerin yapıldığı ip için kullanılmış. Ağaç desenleri içinde siyah tüylü ip biraz gerekiyor.

pelus-iple-kar-temali-hirka
pelus-iple-kar-temali-hirka

Kullanılan ipin adı Knit me Happy Wool. Ayrıca bir yumakta Aldemir kuzum fantezi bir iple çalışılmış. Renk geçişli ip 100 gramı 190 metre anne kuzusu tarzı ipte 100 gram 110 metre uzunluğunda.

renk-gecisli-kis-desenli-hirka-arka
renk-gecisli-kis-desenli-hirka-arka

Şiş ile etek lastikten ön parça olarak başlanıyor, modeli tamamladım 4.5 numara şiş ile ön parçaya 50 tane ilmek atılıp önlere başlanıyor.

kayak-kar-temali-yakali-hirka
kayak-kar-temali-yakali-hirka

Yakalı Kar temalı kardan adamlı bebek hırka iki ön, bir arka, iki kol yapılıp Yakası tamamlanıyor. En son kış teması nakış işlemeleri ile bitiriliyor.

bulut-kayak-insan-kardanadam-hirka
bulut-kayak-insan-kardanadam-hirka

3-4 yaş hırka boyutu ölçü olarak etek ucundan omuzuna kadar boy 44 santim, kol altı genişliği 34 santim, etek genişlik 38 santim, kol boyu 34 santim.

Video kaynak: Örgü Tasarım

Kardan Adam Kış Temalı Yakalı Örgü Hırka Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz