Menü Kapat

ucgen-nohut-sal-modeli

ÜÇGEN ÖRÜLEN NOHUT ÖRNEĞİEski Nohut örneğini hepimiz biliyoruz. Ama bugün göreceğimiz Üçgen Örülen Nohut Şal Modeli. Üçgen Örgü Şiş Model Şallar.

Eskiden bütün Bebek Yeleklerinde, Bebek Battaniyelerin de özellikle Hırka Modellerinde Hep Şiş Örgü Nohut Motifi kullanılırdı.

Bilinen 8-10 Örgü modelinin dışında çok fazla bir seçenek yoktu. ya da Ben çocukken benim çevremdeki kadınlar bilmiyorlardı.

Geçenlerde Sizler için Şiş İle Örgü Yamalı Asimetrik Şal Modelini Paylaştım .modeli de izleyebilirsiniz.

Ama şimdi Binlerce Örgü Modelleri, Şiş örgüleri, Şiş desenleri, Örgü Tığ Modeller var.

ucgen-orulen-nohut-modeli-sal
ucgen-orulen-nohut-modeli-sal

Bir de bu modelleri bize videolu olarak, emek verip anlatan Hanımlar var. Çok sağ olsunlar.

Tek 1 Nohut deseni ile başlayıp Her sırada köşeden başlayan Nohut Şal Modeli artıra artıra sıralarda istenilen boyuta kadar örülür.

Mavi renkli olan bebe yünü ile çalışılmış, O da çok güzel duruyor. Ama Model Şal Olarak kullanılacaksa Angora ipleri ile örülmeli.

kare-nuhut-deseni
kare-nuhut-deseni

Bunlar yine Şal gibi uçtan başlayacak. Sivri örülen Şal Modelleri gibi artırılacak. Artırmalar bitince, Sonra eksilterek yine bir Nohut Motifi kalıncaya kadar örülecek.

Bu şekilde Kare Nohut Örgü Battaniye Modeli yapabilirsiniz. Düz nohut Modeli nasıl örülür? bilmeyenler için Onun videosunu da ekliyorum. Her 2 video bu sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Üçgen Nohut Modeli

duz-orgulu-nohut-modeli
duz-orgulu-nohut-modeli

Düz Nohut Modeli Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir