uc-sirali-yaprak-ustu-cicekler-oyasi


ÜÇ SIRADA TAMAMLANAN YAPRAKLI ÇİÇEKLİ OYA YAPIMI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Yapraklı Çiçekli Sıralı Oya Öneri Tarifi– Evet sırada 3 Sıralı Oya örneği olan Yaprak Üstü Çiçekler modelinin yapılışı var.Zarif Sıralı Oya Modeli.

Tek Sıra Oya örneği daha Kolay Model için de Dün İnci Yuvası Oya Modelini öğrenmiştik.  Kolay Örnekli Oyalar için ideal bir model.

Örnek Tarifi Sabitleme yapıldıktan sonra 1 zincir 1 Örümcek ile başlanıyor. Tığa 2 kez ip alınır Aşağıdan 2 kutucuk atlayıp 3. kutuya girilir.

uc-sirali-yaprakli-ustu-cicekli-oya
uc-sirali-yaprakli-ustu-cicekli-oya

3 defa da çıkılır 5 zincir ile yeni yuvanın içine girilir 7 tane sık iğnesi yapılır. Son 8. sık iğne sıradaki tığ battı içinde kapatılır.

İlk sıra bunun tekrarı ile bitirilir. 2. sırada farklı renk ipimizi sabitledik. 1 Örümcek yapıp İlk tepeye yuva içine sık iğne ile sabitlenir.

Yuvaya ilki 2 li sonra 2 tane 3 lü en son 4 lü trabzan ile yapraklar yapılır 5 zincir çekilir. Son trabzanın içine girilir 4 sık iğne yapılır,5 sık iğne yuva içinde kapatılır.

Son sırada Yine Bordo ipe Pıtırcıklar yapılır.Videolu çalışmayı izlediğiniz de Detaylı Oya Açıklamasını görebilirsiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir