Menü Kapat

nazarca-tunus-orgusunde-fistik-uygulamasi

TUNUS ÖRGÜSÜNDE FISTIKLI MODEL TEKNİĞİ:VİDEOLUTunus işi örgü fıstıklı model tekniği çalışması. Bu modelin yapılışında Tunus örgüde Fıstık tekniği nasıl uygulanır? Gösterilmekte.

Bebek battaniyesi, yelekleri, örgüleri gibi çeşitli modelleri uygulanabilir. Bu Tekniğin aynısı Tığ işi örgü tekniği de olarak da yapabilirsiniz.

fistikli-tunus-battaniye-ortu-yelek-modeli
fistikli-tunus-battaniye-ortu-yelek-modeli

Zaten bu modele benzeyen Bebek örgüleri Tığ işi battaniye modelleri bulunuyor.

Burada Tunus örgü tekniğini kullanmak isteyenler için de farklı bir teknik uygulaması gösterilmiş.

3 numara Tunus tığı, bebe yünü ile model anlatılarak uygulanmış. Fıstıklı sıralarda farklı renkler ile çok renkli örgüye de çevirebilirsiniz.

tunus-isi-fistikli-afgan-orgusu
tunus-isi-fistikli-afgan-orgusu

“Bebek battaniyesi için kaç zincir çekebilirim” diye soranlara da Sorusuna uzun bir zincir çekebilirsiniz. Daha sonradan fazla gelen zinciri kesebilirsiniz.

Bu model atkı yapımına da çok uygun güzel Angora ip ile çok güzel bir Tunus bebek Atkısı, Tunus bayan atkıları yapabilirsiniz.

bebek-orgulerine-fistikli-tunus-orgu-teknigi
bebek-orgulerine-fistikli-tunus-orgu-teknigi

Model başında ilk önce çekilen Zincirlere batarak ilmekler toplanıyor. Sonraki sırada ilmekler tek ve çiftli olarak tekrar bırakılıyor.

Çıkarılan ilmekler den sonra 2 gelen sırada fıstıklı model uygulamasına geçiliyor. Hem fıstıklı hem Tunus örgü tekniği bir arada uygulanmış oluyor.

Kaynak: Makale nazrca.com-Videolu anlatım örgü sandigim Kanalına Ait.

Fıstıklı Tunus Örgüsü Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir