Öğrencilere TRAFİK LAMBASI VE TRAFİK PROJE ÖDEVİ İÇİN ÖĞRENCİLERİN YAPTIĞI PROJELER

TRAFİK LAMBASI VE TRAFİK PROJE ÖDEVİ İÇİN ÖĞRENCİLERİN YAPTIĞI PROJELER

7366

gOkulda ödev olarak öğretmenlerin öğrencilere verdiği Trafik projesi,Trafik ışıkları performans ödevi,Trafik ve trafik levhaları maketi, gibi ödevlerde öğrencilerin yaptığı güzel çalışmalardan bir kaç örnekler sizlere göstererek fikir vermesi açısından yardımcı olmak istedim. Çok yaratıcı  maket trafik projeleri için kullanılan malzemeler genelde karton,ilaç kutularından, fon kartonundan,mukavva kartondan, ilaç şişelerinden ve trafik işaretleri gibi bir çok değerlendirme atık malzemeler ile yapılmış çok güzel çalışmalar.

kopyasi-kopyasi-img-0581

Karton kutu ile nasıl ev yapılır burdan bakınız. Büyük bir sunta tahtanın üzerine gri renge boyanmış yada gri renk kağıtla kaplanmış tahtalardan köprü ve yollar yapılmış. Kartondan insan ve araçlar ile çok detaylı ve zor bir Trafik projesii olmuş.  Ortada duran Trafik polisi çok yaratıcı bir fikir.Ellerine sağlık çocukların.

trafikisik-odevi

Çeşitli boyalarla boyanmış cam ilaç tüplerini trafik lambası olarak kullanma fikri güzel. Yol ve trafik geçidi için siyah ve beyaz fon kağıdından faydalanmışlar. Yeşillik alan için yeşil fon kartonu kullanılmış. Trafik lambaları için altaki resimlerdeki gibi boş etipuf kaplarındanda faydalanabilirsiniz. Trafikeki beyaz araç için ilaç kutusu,kibrit kutusu ve şişe kapakları kullanmak akıllıca bir fikir.

trafik-isaretleri-odevi-yapimi

Etipuf kaplarının içine yeşil,sarı ve kırmızı gramafon kağıtları konularak trafik lambası yapılmış. Kendilerinin çizdiği trafik işaretleri ile birlikte fon kağıdının üzerine yapıştırılmış kolay bir çalışma.

araba027ca6

Detaylı ve güzel bir okul çevresi trafik projesi.  İlaç kutularından ve kartonlardan yapılan araçlar çok hoş. Karton kutudan yapılan okul maketi harika. Okul bahçesindeki bayrak ve kağıttan yapılan insan maketleri hepsi çok güzeller.  Kartondan yapılan üst geçit ve yol için kullanılan siyah el işi kağıdı güzel olmuş.Ellerine sağlık.

276594cf2c31b4026a

Dikdörtgen kutudan 4 katlı bir bina maketi iyi yapılmış. Sağ köşede duran okul ve önündeki bayrak yaratıcı,trafik işaretleri çok iyi.Ellerine sağlık yapanların.

25324_1557359101_big

Trafik işaretleri için fon kartonu kullanılması işaretleri ayakta tutabilmek için ped bardak kullanmak akıllıca. Kartondan ağaçlar ve trafik yol çizimi güzel Ellerine Sağlık.

2zohx8j

Eczacılar İlköğretim okulundaki öğrencilerin yaptıkları Trafik performans ödevleri çok güzeller Tebrikler çocuklar.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz