El İşleri Bebek Örgüleri TIĞLA ÖRGÜ RENKLİ LOKUMLAR MODELİ

TIĞLA ÖRGÜ RENKLİ LOKUMLAR MODELİ

12080
Nazarca-tig-isi-renkli-lokumlar-orgu-yapilisi
Nazarca-tig-isi-renkli-lokumlar-orgu-yapilisi

Pembe sarı ve beyaz renkleri ile lokum gibi örgü modeli tarifi tığla örgü Renkli lokumlar Tığ modeli üç renk ile hazırlanan Tığ işi modeli.

Yine eski örgü modellerinden biri olan çapraz kare kutu desenli Sepet örgü modeli dediğimiz Örneğin değişik bir versiyonu.

tig-isi-renkli-lokumlar-battaniye-modeli
tig-isi-renkli-lokumlar-battaniye-modeli

Örgü modelinde sarı ip Nako rekor pembe ve beyaz Nako Baby lüks Minnoş örgü ipleri ile hazırlanmış .Lokum desenlerinde istenilen sayıda renk kullanılabilir.

Bugün güne hep Şirin örgü modelleri paylaşarak başladım.Önceki modelimiz de çok şirin bir örgü Renkli İnci salkımları örgü modeli şiş ile yapılan üç renkli bir örnek.

renkli-lokumlar-tig-modeli
renkli-lokumlar-tig-modeli

Renkli Lokumlar Örgü Tığ işi Kalınlık olarak birbirine uygun farklı marka ipleri de kullanarak modeli yapabilirsiniz. 2,5 milim tığla model zincir üstünde başlıyor.

Bebek battaniyesi olarak yapacak olanlar her renkten 3 yumak örgü ipi hazırlayarak, bebek battaniyesi için 170 zincir çekerek bu modeli kurabilirsiniz.

Model iki taraflı iki tarafın da birbirine benziyor yani kullandığınız ipe göre yazlık bebek battaniyeleri, yazlık bebek örtüleri için de ideal bir örnek.

pembe-sari-beyaz-renkli-lokumlu-model
pembe-sari-beyaz-renkli-lokumlu-model

Kaynaklar:Post nazarca.com-Videolu Örnek Anlatımı Sibelin örgü evi Kanalına Ait.

3 Renkli Lokumlar Tığ Örneği Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz