Örgü Modelleri Bebek Örgüleri TIĞ ÖRGÜ İNCİLİ HÜMA BEBEK YELEK VİDEOLU

TIĞ ÖRGÜ İNCİLİ HÜMA BEBEK YELEK VİDEOLU

15064
incili-huma-bebek-yelek
incili-huma-bebek-yelek

Tığ örgü kız çocukları için Baharlık İncili Hüma yelek modeli tarifi. Baharlık ve yazlık elbise, etol, şal, yelek, tunik modelleri için kullanabileceğiniz İncili tığ işi.

Bugün bu göreceğimiz İncili örgü modeli desenindeki yelek tarifi 4 video ile anlatılmakta.

İlk videoda örneğinin yapılışını göreceksiniz. 2. videoda İncili bebek yelek roba nasıl yapılır? onun tarifi

3’cü yelek videosunda roba’nın bitirilmesi, 4. son yelek videosu ise yeleği tamamlamak, kenar oyası, Yakası ve bitirmesi ile sona veriyor.

incili-tig-model-huma-yelek
incili-tig-model-huma-yelek

Bu örneği Gelin şalları, Gelin Etol modelleri içinde kullanabileceğiniz gibi İncili bayan yelek modellerinde de uygulayabilirsiniz.

Model 2 sıradan oluşuyor. ilk sırası 5 tane dolgu kirpik örnekleri yapılarak ilerliyor. 2. sırasında 3’er zincirden oluşan bir sıra ile tamamlanıyor, model iki sıralı tığ işi örgü modeli şeklinde.

huma-yelek-incili-roba
huma-yelek-incili-roba

Tığ ile örülen İncili bebek yelek modeli robasından trabzanlar yapılarak başlanıyor. Modelin yapımında bonbon marka lif iki katlı olarak kullanılmış.

1,5 yaşa uygulanan model 2-3 yaş için 3 kutucuk daha ekleyerek yapılabilir. 1-2 sırada robadan eklerseniz Biraz daha büyük olur. 2-3 yaş için önerilen 13 dilim, 3 kutucuk daha eklenmesi yönünde.

beyaz-huma-incili-tig-orgu-bebek-yelek
beyaz-huma-incili-tig-orgu-bebek-yelek

2-3 Yaş Çocuk Yelek için 13 dilim ve bantlar ile 15 dilim önerilmiş.Bir tık daha Kalın ip ile yaparsanız, Videoda verilen bu sayılarda 2,5 yaş bebeklere uygun olur.

huma-incili-bebek-yelek-videosu
huma-incili-bebek-yelek-videosu

Tığla Hüma yelek modelini daha büyük 4-5 yaş çocuklara örnek içinde 14 dilim, 2 dilim de bantlar için, Toplam 16 dilim ile örebilirsiniz.

tig-orgude-2020-incili-bebek-yelek-modelleri
tig-orgude-2020-incili-bebek-yelek-modelleri

Roba’nın 13. sırasından sonra modele geçebilirsiniz. Bunlar modeli anlatan Eriş pembe hanımın tavsiyeleri. Tığ olarak 7 Numara tığ, ip olarak Bonbon 2 kat lif ipi kullanılmıştır.

Pembe Örgü Evi Eriş Pembe Bebek Yelek Tarifi için kendisine çok Teşekkürler.

İncili Hüma Bebek Yelek Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz