Örgü Modelleri TIĞ BATTISI BONCUKLU GÜZEL DEĞİŞİK OYA TARİFİ

TIĞ BATTISI BONCUKLU GÜZEL DEĞİŞİK OYA TARİFİ

551
tig-battida-boncuklu-oya
tig-battida-boncuklu-oya

Tığ Battısı Kum Boncuklu Sıralı Oya Modelinin Tarifini şimdi burada birlikte izleyebiliriz.Bu Oyanın benzerlerini gördüm ama bu şekilde ilk sırasında da Boncuklu olanı ilk defa gördüm.

Bu Gece biraz önce de Çok Beğenilen İğne Modelli Yazma Oyası örneğinin yapılışını Burada gösterdim.Her Türlü Oya Örnekleri ve Yapım aşamaları sayfada var.

Tabi İğne oyası paylaşırım da Tığ Oyalarını unutur muyum? Unutmadan ve İp Koparılmadan İnci Oyası model tarifini de paylaştım.

Şimdi bakalım bu modelde neler kullanılır? Nasıl yapılır? görelim. Boncuk Oyasına başlamadan Boncuklar ipe alınacak.

tig-battisi-kum-boncuklu-tig-oyasi
tig-battisi-kum-boncuklu-tig-oyasi

İp sabitleme de her zamanki gibi yapıldıktan sonra Tığ battı bitince Başlıyoruz. 1 Boncuk alarak başlayın 1 örümcek çekin.

Hemen yandaki tığ battı içinde kapatın. Aynı işlem her seferin de aynı yapılır.Boncuklu Örümcekler ile sıra yapılır.Örümcekler eşit çekilir.

2. sırasında Örümcek kanatları kanatlarından ilmek toplama ile toplanır.Burada Boncukların ne gelmesine dikkat etmelisiniz.

2 kanada girin sık iğne yapın 1 tanede içine yapın 3 zincir 4 boncuk ile kapatın 4 zincir çekin. Ortadan girin boncuklar bu tarafa alın Videoya bakabilirsiniz.

Kum Boncuklu Tığ Oyaları

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz