Menü Kapat

TENEKE KUTUDAN MAKARALIK YAPILIŞIİçlerinde Bisküvi,Helva vs satılan şekilli teneke kutuları değerlendirerek makara kutusu,mücevher kutusu,saklama kabı vs yapabiliriz.Bir kaç küçük süsleme hileleriyle inanılmaz güzel kutular elde edebilirsiniz.

makara-kutusu-yapimi
makara-kutusu-yapimi

Kullanacağınız Teneke kutunun altına çapı 1,5 santim olan delikler açınız.Fakat şunu unutmayın bu delikler ince uzun nakış ipleri için sizin makaralarınızın genişliklerini göz önünde bulundurunuz.
 

Açtığımız delikleri çivi vidalara göre genişletiyoruz.

 

Resimdeki gibi çivileri altan takıp içten somunlarını takıp iyice sıkıştırıyoruz

 
Teneke kutuyu süslemek için Eski bir makas,fermuar,makara,dantel,düğme vs kullanıyoruz.Yan taraflara buruşturulmuş tek kat peçete ve dentel,şerit düğme vs yapıştırıyoruz tutkal sürerek.

 
İnce beyaz bir kumaşa bu kaput,Amerikan bezi olabilir.Kutunun kapağının ölçüsüne göre buruşturulmuş peçete yapıştırın üstüne de tek tek fermuar,makas,makara elinizde ne varsa işte.

En son bakır rengi Akrilik boya ile güzelce yapıştırdıklarınızı boyarsanız hem eski bir görünüm olur hem tutkal ve diğer dağınık,kirli görüntüler yok olacaktır.Kumaşın kenarlarından kesip kapağın üstüne yapıştırıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir