TEK SIRA MODELİ GÜLLÜ KİLİM LİF

gullu-kilim-lif-yapilisi-izle
gullu-kilim-lif-yapilisi-izle

Gül Desenli Kilim Lif Modeli Tığ işi fıstık modeli ile desen oluşturarak yapılıyor.Bu Modelin yapılışı Videolu olduğu için Tığ örgü liflere Desen yapımını çok rahat öğrenebilirsiniz.

Modelimize geçmeden önce Tığ Örgü Patik modeli olan Boncuklu Çeyizlik Gelin Patik yapılışı ve  Tığla Şal Yaka Yelek Tarifini de yayınlandığını buradan görebileceğinizi haber vereyim.

kilim-lif-gul-desenli
kilim-lif-gul-desenli

3 renkten yapılan Patik için birde çok az sarı renk lif ipi kullanmanız gerekecek.4 renk ip 7 numara Tığ  ile model 4 zincir çekilir ilk zincire batılır 2 li trabzan yapılır 3 zincir çekilir 2 i trabzanın arasına girilir tekrar 2 li trabzan şeklinde başlar.

Desen 2. sırada başlar ip yürütme tekniği ile Temiz Banyo lifi yapılır. Desenli Lifler yapmak için Etamin ya da Kanaviçe şablonlarından faydalanabilir istediğiniz deseni Örgü içinde bu teknik ile yapabilirsiniz.

Güllü Kare Kilim Lif Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. KOLAY 3 YAŞ KAPÜŞONLU ÇOCUK HIRKA YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*