Menü Kapat

takma-kollu-kirmizi-bebek-hirka-cift-pirincli

TAKMA KOLLU İKİLİ PİRİNÇ MODELLİ BEBEK HIRKA VİDEOLU YAPIMIYaklaşık 2 Yaş Bebeklere uygulanan Çift Pirinç Örgü Modelli Kırmızı Çocuk Hırkasının Yapılışı. Hırkanın Detayların da göreceğiniz gibi Yakada Ana kuzusu ipi kullanılmış.

2 Yaş Hırkanın Omuzdan Eteğe 34 cm-Omuzdan kol ucuna 23,5 cm.  Himalaya İp 4,5 numara Şiş ve Ana Kuzusu ipi kullanılmıştır.

Pirinç Örgüden Bebek Hırka Cm ve İlmek Sayıları

Arka Hırka parçası 80 İlmek ile başlanan Hırka 24 cm İkili Pirinç modeli ile yapıldıktan sonra Koltuk altı kesimi başlanır. Kol kesimi 6 ilmek tek seferde kesiliyor.Yukarı doğru ilmekler çift çıkması için 4 ya da 6 ilmek kesim yapılır.

Sıra sonuna kadar kalan ilmekleri yaptıktan sonra yeni sırada diğer taraftan da ilmek tek seferde kesilir. Yaka kesimine kadar Çift Pirinç örülmeye devam edilir.

ikili-pirinc-modelli-takma-kollu-cocuk-hirka
ikili-pirinc-modelli-takma-kollu-cocuk-hirka

Ön 52 ilmek atılarak başlanır.İlk kurulumda Arka parçada yapılır. Aynı 2 sıra lastik için 2-ters 2 düz yapın.Düzler düz tersler ters yapılarak 2 sıra yapılır.

3. sırada Çift Pirinç örneği ile Ön parçaya devam edilir. Aynı arka parçada yapıldığı gibi 24 cm oluncaya kadar Kol esimi yapılıncaya kadar örülür.

BEBEK VE BAYAN ÖRGÜSÜ KADAR BATTANİYELERE DE PETEK ÖRGÜ TARİFİ

Eğer Çift Pirinç örneği yerine başka örnek Tavsiyesi isteyen olursa Bu Bebek ve Bayan Örgüsü Modeli Petek Örgü Tarifini de izlemenizi ve bu modeli de örgüler de kullanmanızı önerim.

Önlere Etekten 15 cm örüldükten sonra Düğme ilikleri açılır. Düğme ilikleri 4,5 cm ara ile yapılır.Çift ilik açıldığını unutmayın. Kesimler çift yapılır.İlmeklerin çift kalması için.

pirinc-orneginden-kirmizi-bebek-hirkasi-el-orgusu
pirinc-orneginden-kirmizi-bebek-hirkasi-el-orgusu

Koltuk atı kesim yeri ile yaka kesim arası 7 cm yapılır.  Ön Yaka Kesimi Kol gibi tek sefer de 16 ilmek kalana kadar kesilir.

Kalan İlmekler Omuza kadar 5,5 cm örüldükten sonra düz olarak kesilir.Omuzlar Dikilir Koldan ilmek çıkarma yöntemi olan Takma Kol başlanır.

Önerilen Bebek Örgü Desenleri ve Modelleri

YAKALI PEMBE DÜĞMELİ KAHVE ÇEKİRDEĞİ BEBEK HIRKA TAM TARİFİ

Yakalı Pembe Düğmeli Bebek Hırkası Tarifini de Sitem de görebilir isterseniz buradan Kahve Çekirdeği Bebek Hırkası Tarifi linkine tıklayıp bakabilirsiniz.

Bunun için Koltuk kesimi yaptığınız ilk ilmekten başlayın. Her Pirinç ilmeğinden 1 ilmek çıkararak Arka kol kesimi ucuna kadar çift sayı kalacak şekilde toplanır pirin örneği yapılır.

yakasi-kuzu-ipten-kirmizi-bebek-hirkasi-sisle
yakasi-kuzu-ipten-kirmizi-bebek-hirkasi-sisle

Artırma ya kadar kesme işlemi olmadan Kol kenarından Ucuna kadar yeterli boya gelinceye kadar kol yapılıp kesilir.

Yanlar ve Kol altı dikişleri yapılır Arka parça 12. ilmekten başlayıp Ana kuzusu ipi ile Yakası yapılır.Detaylı Örgü Anlatımları. Bu Güzel Hırkanın Tarifi için Örgülerle Renklerin Dansı Hacer Çınar Hanıma Çok Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir