Menü Kapat

cilveli-t-bayan-patik

T MODEL CİLVELİ AÇIK ÖRGÜ TEKNİĞİ PATİK MODELİ AÇIKLAMALIAçık Örgü Nazarca Patik Modelleri ve Tarifleri-Bugün T Model 2 Şiş Cilveli Örgü Bayan Patik yapıyoruz.Modelin başından sonuna yapılışı nazarca örgü modellerin de.

3 numara Şiş ile 48 ilmekten Motifli Tarak Örgü Modeli ile Bilekten başlanıyor.37-38 Numara Ayak için yapılan Modeli 2 renk ve değişik bir kaç örnek ile kuruluyor.

Açık örgü tekniği Patik modelini düz ve daha basit örgü desenleri ile de yapabilirsiniz. Burada daha gösterişli olması için 2-3 örgü motifi ile yapılmış.

35-36 numara Ayaklara göre Patik için de 4 ilmek azaltıp 44 ilmek ile başlayın.Burnundaki burgulu modeli de 11 sıra yerine 9 sıra yapmanız boyunu kısaltmanız gerekiyor.

cilveli-cok-ornekli-bayan-patik-anlatimi
cilveli-cok-ornekli-bayan-patik-anlatimi

Aynı mantık ile 39-40 numara Bayan Patiklere de 52 ilmek ile başlayın ön desenli 11 sıra olan yeri 13 sıra yapmanız yeterli.

ORTASINDAN BURGULU İKİ ŞİŞLE PRATİK ÇORAP TARİFİ

Yoğun ve Ağır örnekle yapılanı zor gelirse Hanımlara önerim aynı teknik ile yapılan bu Ortası Burgu Patik Modeli yapılışını izleyin daha kolay T Bayan Patik modeli bu.

t-model-cilveli-kadin-patik
t-model-cilveli-kadin-patik

Bilekten 2 şiş ile başlıyor ama yan ilmek toplamalar da misinalı şiş ya da aynı numara da 2 tane daha şiş kullanırsanız daha iyi ve rahat olur.

ÖNÜNDEN DESENLİ ÖRGÜ YARIM ÇORAP PATİK AÇIKLAMALI

Alın bakın bunda kullanılan yöntemde aynı.Önünden Desenli Yarım Çorap Patik modeli daha basit Burgu modeli ve Haraşodan yapılıyor.

t-acik-orgu-patik-cilveli-ornekli
t-acik-orgu-patik-cilveli-ornekli

Aslında tüm Bu yeni çıkan Patiklerin genel adı Açık Örgü Bayan Patik Modelleri.Bu Şekilde ya da Açık Örgü Nazarca Patikler yazarak arama yaptığınız da sayfam da hepsi önünüze gelecektir.T Örgü Cilveli Bayan Patiği modelinin bilek kısmındaki örnek Tarak örgü modelidir.


Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir