Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ŞİRİN YENİ YIL TEMALI 2022 BEBEK YELEĞİ

ŞİRİN YENİ YIL TEMALI 2022 BEBEK YELEĞİ

4085
noel-babali-yeni-yil-temali-biyeli-yelek
noel-babali-yeni-yil-temali-biyeli-yelek

Yeni yıl yılbaşı örgü etkinlikleri için burada Noel Baba örgü figürlü Yeni yıl, Noel Örgüleri altında paylaşılan Noel Baba figürlü bebek yelek modeli tarifi bulunuyor.

Tarifi iki video halinde sayfamızda ilk videoda yelek nasıl yapılır? 2. videoda ise Noel Baba figürü tığ işi nasıl çalışılır? gösterilmekte.

yilbasi-temali-noel-orguleri-bebek-yelegi
yilbasi-temali-noel-orguleri-bebek-yelegi

Yılbaşı Yeni yıl temalı örgü modelleri için sayfamıza daha birçok bebek ve evle ilgili örgü çalışmaları da bulunuyor.

Bu güzel modelde de Yeni yıl yelek teması Noel Baba figürü ile hazırlanmış. Yine aynı temaya uygun yeşil, kırmızı, beyaz renkler ile robalı kenar biyeli bir yelek çalışması yapılmış.

yesil-beyaz-kirmizi-iple-Noel-figurlu-yelek
yesil-beyaz-kirmizi-iple-Noel-figurlu-yelek

Noel Baba örgüsü bebek battaniyesi, hırkası, Berelerde, atkılarda farklı çalışmalarda da süslemek için kullanabilirsiniz.

Ev için yaptığınız gibi Noel Babalı Kırlent örgülerinde farklı noktalarına çengelli iğne ile tutturabilir, ya da iğne ile dikebilirsiniz.

Yılbaşı Figürlü Yelek Modeli

2-3-4 yaş aralıklı çocuk yaş grubu için uygun boyutlarda olan bu çalışmayı aynı başlayıp, birkaç sıra artırdığınız da 4-4,5 yaşa da büyütebilirsiniz.

Robali-noel-yelegi-3-renk-yilbasi-temali
Robali-noel-yelegi-3-renk-yilbasi-temali

Modeldeki genişlik eni 31 buçuk cm, uzunluğu ise 34 santim. Modelin eni oldukça müsait oldukça. Sadece Roba ve beden sıralarını arttırarak bile büyüte bilirsiniz.

Boyunu uzatarak 5-6 yaş Noel babalı yelek model olarak hazırlayabilirsiniz. Eğer 4-5-6 yaş için hazırlayacaksınız roba kısmını ve boyunu biraz daha uzatarak yapabilirsiniz.

tigla-noel-baba-basi-figur-yapimi
tigla-noel-baba-basi-figur-yapimi

Düğme ilik evi yerine ön tarafa iki tane bant aparatı ile farklı bir bantlı düğme tekniği uygulanmış.

Yelek hoşunuza gittiyse yeni yıl temasına uygun Renklerle örmek zorunda değilsiniz. İstediğiniz renkler ile yapabilirsiniz.

Bazı arkadaşlarımız Noel Baba ile süslemek istemeye bilirler. Onlar da farklı şekillerde süsleye bilirler veya sade olarak Bu yeleği örebilirler, Bu tamamen tercihe göre değişir.

Santa- Claus- knit -Christmas -Baby- West
Santa- Claus- knit -Christmas -Baby- West

Modelde kullanılan yeşil ve Beyaz ip Nako Elit Baby , kırmızı ip Alize Baby Best örgü ipi. 2 farklı tipte birbirine yakın kalınlıklarda olan ipler.

Eli sıkı olan arkadaşlara 4 numara örgü şişi, eli gevşek olanlara da 3,5 no şiş önerilmiş. Bu modelde 3.75 mm Şiş kullanılıyor.

Noel Baba yeleğine 76 ilmek atılarak yakadan başlanır. Robalı yeni yıl temalı yelek modeli detaylarını videoda izleyebilirsiniz.

Video: ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim

Noel Baba Figürlü Bebek Yeleği Yapılışı-Santa Claus knit Christmas Baby West

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz