SERUM HALKAYA MOR ÇİÇEKLİ TIĞ OYASI TARİFİ
cicekli-serum-halkali-bsit-kenar-oyali-yzma-yapimi

SERUM HALKAYA MOR ÇİÇEKLİ TIĞ OYASI TARİFİ


Bu sayfada Oya Tarifi paylaşılan modeli Belki de birçoğunuz daha önce hiç görmedi. Farklı Tığ Oyası Modeli yapılışı ile sizler için.

Yazma Oyası için kullanılan malzemeler. Altınbaşak Mor renkli renk no 63 numara. Leylak markası 252 no krem renk. 22 no Tığ. En küçük boy serum halkaları.

basit-mor-cicekli-kenar-oya-halkali
basit-mor-cicekli-kenar-oya-halkali

Mor renkli Yazmanın tığ battısı Krem renk ile 2 zincirden oluşmakta. Serum halkalı Motifler tığ ile birlikte yapılmakta.

Tığ battı ve serum Halkalı minik yuvarlak motifler için tığı yazmaya sabitleyelim.

Ilk başlarken 3 zincir ile bir tığ battı yapın bir serum halka alın. Halkanın içine sık iğneli sabitleyin.

serum-halk-mor-cicekli-mor-yzma
serum-halk-mor-cicekli-mor-yzma

Serum halkası içinde 6 adet sık iğne yapın. zincir Çekin, tekrar halkının içine 6 adet sık iğne yapın. Halkanın başladığı noktadan bir sık iğne ile kapatın.

3 Zincir ile tekrar tığ battı yapalım. Bu sırada her serum halkası arasında 5-6 adet tığ battı yapılır. Sıra bu şekilde bitirilir.

Anlatımlı Oya Modeline Şimdi 2 sıralı tığ oyasının, 2. sırasına Mor çiçekleri yapmaya başlayacağız. Mor ipi halkanın Tepesindeki Pimpirik içinden sabitleyelim.

2020-mor-yazma-oyasi-ornekleri
2020-mor-yazma-oyasi-ornekleri

4 zincir ile 4 tane trabzan yapalım, 4 zincir Çekerek dibinde kapatalım. 4 zincir ile tekrar 4 adet Trabzan yapalım yine kapatalım. Yine 4 adet Trabzan ile 3 Yapraklı Çiçek yapalım.

6 zincir ile 3. tığ batılıların ortasında kapatalım. Yine 6 zincir ile yeni çiçeğin yapılışına geçelim.

Bir cevap yazın