Menü Kapat

sari-selanik-4lu-Bebek-takimi

SARI 4 PARÇALI SELANİKLİ BEBEK TAKIMKapüşonlu Selanik Hırkalı, Patikli, Atkılı ve Şapkalı örgü bebek takım tarifi, hepsi ucundan sonuna yapılışı gösterilmekte.

Kapşondan Yakadan başlanan çocuk hırkası beresi dikişsiz bir şekilde yapılıyor. Kapüşon Ayrıca dikilmiyor, birleşik olarak devam edilerek robasına geçiliyor.

kapusonlu-bebek--takim-orgu-sis-modeller
kapusonlu-bebek–takim-orgu-sis-modeller

Kapşonlu Hırka başladıktan sonra orta dikişi yapılıp boyun kısmından ilmek olarak Hırkanın alt bedenine geçilir. Roba sayıları ayrılan hırka yakada dikiş olmadan yapılır.

Roboda Ajurlu artırma tekniği kullanılır. Düz örgü ile yapılır. Hırkanın boyutu 1 buçuk yaş bebeklere uygun boyutlardadır. Rahatlıkla 2 yaşına da olur.

Hırkanın yapımında Toplam 3 yumak alize Baby Best örgü bebe ipi, 5 adet düğme 3,5 veya 4 numara arası bir şiş kullanabilirsiniz.

Kapüşonlu Sarı Hırka

Selanik Bebek Takımı Atkı ve Şapka Yapımı

Selanik model bere ve atkı yapımını tek bir videoda göreceksiniz. Yine iki yaşına kadar giydirilebilir atkı ve bere bebek takımı şeklinde yapılmıştır.

Selanik-modelli-bere-atki
Selanik-modelli-bere-atki

Atkı ile bere yapımında Toplamda 2 yumak ip kullanılarak örülmüştür. Hırkanın kapşonu olduğu için bere yapıp yapmamak size kalmış.

Kaynak: Model anlatımları,Resimleri ve Videoları Çakır Örgü Kanalına Aittir.Teşekkürler.

Selanik Bebek Patik

sari-selanik-patik-bebe-takimi
sari-selanik-patik-bebe-takimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir