Dekorasyon SARA’NIN ÖNCESİ VE SONRASI EV DEKORASYONU

SARA’NIN ÖNCESİ VE SONRASI EV DEKORASYONU

514
sara-ev-salon-dekorasyonu-oncesi-sonrasi

Before& After Sara Home Dekorasyon

Ahşap Meşe Mutfak dolaplarından memnun olmayan aile Öncesi ve Sonrası adlı bir Tv kanalından yardım istiyor. Gördüğünüz evi yeni almışlar her yerini çok beğenmişler fakat Mutfak evin hanımına çok boğucu ve basık gelmiş.

Tv kanalı Sara ile konuştuktan sonra onun nelerden hoşlandığını öğrenip Mutfakta büyük değişimler yapmaya karar vermişler.

Öncelikle Mutfakta ferah bir ortam yaratarak kasvetli havasından kurtulmak ve olduğundan daha geniş kullanım alanı yaratmakmış amaçları. Mutfağın baştan sona tekrar Dekore edilmesi için 11 Bin Dolar Bütçe ayırmışlar. Bu arada 11 Bin Dolar Bütçe çok iyi bir Bütçe.

En Kaliteli marka ve ürünler seçildikten sonra büyük değişime sizlerde tanık oluyorsunuz. Kullanılan ürünlere gelirsek şöyle bir sıralama yapabiliriz.

IKEA APPLÅD cabinets
Pental Quartz countertops
IKEA undermount sink
Grohe faucet
Frigidaire Pro appliances
—————————–
Malzemeler:
IKEA APPLAD dolapları
Pental Kuvars tezgahı
IKEA undermount lavabo
Grohe musluk
Frigidaire Pro aletleri

oncesi-sonrasi-ahsap-tasarimli-mutfak-dekorasyonu
oncesi-sonrasi-ahsap-tasarimli-mutfak-dekorasyonu

Mutfak Öncesi : 10 Gün ayırdıkları Mutfağı baştan yaratma işleminin sonuçlarını alta görüyorsunuz. Gelin Sara’nın evindeki diğer odalarda ne gibi değişimler yapmışlar onlara da göz atalım.

oncesi-sonrasi-ahsap-tasarimli-mutfak-dekorasyonu
oncesi-sonrasi-ahsap-tasarimli-mutfak-dekorasyonu

Mutfak Sonrası: Evet İkea marka ürünlerin kullanıldığı Mutfak eskisine oranla çok daha Modern ve kullanışlı olmuş.

sara-ev-salon-dekorasyonu-oncesi-sonrasi
sara-ev-salon-dekorasyonu-oncesi-sonrasi

Öncesi Salon Dekorasyonu: Öncesinde Meşe eski mobilyaların hakim olduğu kasvetli salonu önceki resimlerinden gördüğümüz gibi hiç iç açıcı bir Salon değilmiş.Salona şöyle bir göz attığımızda Dinlenme koltuğundan başka işe yarayacak bir Mobilya görünmüyor. Salon Dekorundaki mobilyalar koyu renk ve hepsi birbirinden uyumsuz. Halının rengi solmuş ve perdeler alaade. Alçak tavanla koyu renk mobilyalar bir araya gelince iyice iç karartıcı olmuş. Sara’nın değimiyle 1970 ler den kalma mobilyalar niadını doldurmuşlar. Şömine çevresinde çok fazla gereksiz detay var ve Ahşam Lambriler elden geçmeli.

sara-ev-dekoru-sonrasi-salon
sara-ev-salon-dekorasyonu-oncesi-sonrasi

Sonrası Salon Dekorasyonu:  Öncelikle ilk gözüme çarpan değişim etrafında çok detay olan Şömine. Şömine çevresindeki Ahşap meşe ve seramik detaylar tamamen kaldırılarak sade bir Şömine tercih edilmiş. Pencereler kırılarak daha büyük ebatlarda ve Pimapen uygulanmış bu şekilde alçak tavanlı salon biraz daha ışık alarak daha ferah bir hale getirilmiş. Modern mobilyalar ve zemine döşenen Laminat parke çok hoş olmuş.

Evin Girişi Hol Öncesi
Evin Girişi Hol Öncesi

Hol Öncesi : Evin Holü oldukça kalabalık kapıların koyu renk olması Alçak tavanlı en için oldukça karanlık bir görünüm oluşturmuş.

Evin Holu Sonrası
Evin Holu Sonrası

Hol Sonrası: Yerlere Koridor zeminine yine aynı şekilde Laminant parke döşenmiş. Kapılar ve duvarlar beyaza boyanmış . Doğru spot beyaz ışıklandırma yöntemi ile daha aydınlık bir Hol olmuş.

sara-yatak-odası-oncesi-dekorasyonu
sara-yatak-odası-oncesi-dekorasyonu

Yatak Odası Öncesi : Yatak odasının önceki haline baktığımda nereden başlayacağımı bilemiyorum açıkçası. Etrafta o kadar gereksiz mobilyalar ve ıvır zıvır var ki. Yerler halı döşeli ,Mobilyalar yine meşe ve koyu renklerde, yatak odası perdeleri uyumsuz ve kötü. Bu kadar alçak tavanı olan bir ev için tavandan sarkan pervane ne alaka anlayamadım. Duvarlara süs amaçlı asılan şeylerin ne olduğunu yazmak istiyorum fakat pek birşeye benzetemediğim için yorum yazamıyorum.

sara-yatak-odasi-sonrasi-dekorasyonu
sara-yatak-odasi-sonrasi-dekorasyonu

Yatak Odası Sonrası: Oh be içim açıldı :) Yatak odası sonrasında gerçekten büyük değişime uğramış. Eski halılar zeminden sökülerek yerine açık renk tonlarında Laminant parke döşenmiş. Tüm o gereksiz ıvır , zıvır çöpe gitmiş. Modern bir Karyola ve Karyola ucu bank çok hoş.  Yatak odasındaki Füme rengi Berjer ve Yatak örtüsünün uyumu harika. Sarı Yatak odası baş ucu gece lambalarını sevdim şirinler.

sara-banyo-dekorasyonu-öncesi
sara-banyo-dekorasyonu-öncesi

Banyo Öncesi: Aslında evin eski haline baktığımda diğerlerine oranla en iyi Banyo Dekorumuş. Fakat etrafta diğer odalarda olduğu gibi çok gereksiz ve kalabalık yapan detaylar mevcut. Küçük ve dar olan bu banyoda Duş nerede merak ediyorsanız tam olarak kapının arkasına sıkışmış durumda. Banyo tezgahı fena değil aslında. Yerler vişne rengi muşamba döşeli ve renk olarak kötü. Ortalıktaki tüm fazlalıklar gittiğinde idare edebilir bir Banyo.

sara-banyo-sonrasi-dekorasyonu
sara-banyo-sonrasi-dekorasyonu

Banyo Sonrası : Evet koyu bordo rengi havlular gitmiş onların yerine açık renk havlular almış. Banyoya sürmeli kapı uygulandığında arkada kalan duş ortaya çıkmış. Duş bölümünü genişletebilmek için Wc lavabonun yanına alınmış. Banyo penceresi elden geçerek sürmeli Pimapen uygulanmış. Beyaz banyo dolapları ve ıslak zemine uygulanan beyaz seramikler banyoyu eskisinden çok daha aydınlık ve ferah bir hale getirmiş. En güzeli Banyodaki tüm dağınıklık ortadan kakmış.

sara-calisma-odasi-oncesi
sara-calisma-odasi-oncesi

Öncesi Boş Oda: Öncesinde hiç bir Dekorasyona sahip olmayan evin Kileri gibi kullanılan odaya baktığımızda bu evde gerçekten çok fazla ıvır zıvır olduğunu gözler önüne koyuyor. Pencerenin eni geniş tutulurken niçin boyu o kadar kısa ona zaten bir anlam veremedim.

sara-calisma-home-ofis-sonrasi
sara-calisma-home-ofis-sonrasi

Sonrası Boş Oda: İşte bu:) Bu odaya bayıldım tam benlik birde şu pencere boyutunu üşenmeyip biraz daha aşağı doğru uzatsalar mış çok daha iyi olurmuş. Düzenli ve tertipli bir Home Ofise dönen boş oda çok kullanışlı ve şık bir çalışma odasına dönüşmüş. Zemine serili olan mavi tonlarındaki Halıflex yerinden sökülerek yerini yine açık renklerdeki Laminant parke almış. Çalışma odasındaki Deri büyük Kanepe ve geniş çalışma masası çok kullanışlı olmuş. Duvara monteli Kitaplık odada depolama alanı açısından ferahlık sağlamış.

camasir-odasi-oncesi
camasir-odasi-oncesi

Çamaşır Odası Öncesi: Öncesinde kahverengi renginde Akordiyon sürme kapı kullanılan çamaşır odası kısmen kötü görünmüyor. Fakat yerdeki kir ve küf içindeki mavi tonlarındaki Halıflex her daim göze çarpıyor. Duvarlarda bir çok gereksiz detay ve koyu renk kapılar .
camasir-odasi-sonrasi
Çamaşır Odası Sonrası: Öncesinde eski model olan Çamaşık yıkama ve kurutma makinası tek bir makinadan ibaretti. Şimdi oun yerine iki ayrı yıkama ve kurutma makinası kullanılmış. Üst üste konulan makinalar çamaşır odasında biraz daha yer açarak depolama sorununu ordatan kaldırmış. Modern ahşap sürme kapı ve diğer beyaza boyanan kapılar bu şekilde çok daha hoş ve ferah olmuş. Zemine yine aynı şekilde açık tonlardaki Laminant parke uygulanmış. Sara‘ya ailesiyle mutlu bir yaşam diliyoruz yeni evinde.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz