Dekorasyon SAKSI ASMAK İÇİN FİLE NASIL YAPILIR

SAKSI ASMAK İÇİN FİLE NASIL YAPILIR

10437
dugmeli-saksi-filesi-yapimi
dugmeli-saksi-filesi-yapimi

Çiviye Asılan Saksı Filesi Nasıl Yapılır? Sarmaşık gibi Bitkileri yer ile temasını engellemek ve Dekor için Saksı Filesi örüp bunu Balkona,Salona veya Mutfağa asacağınız Bitkiniz,Çiçeğiniz için kullanabilirsiniz. Makrome Saksı Filesi yapımı en çok kullanılan ip türüdür.

Makrome düğümlenerek yapılan Asılan Saksı Fileleri. Burada iki değişik Saksı Filesi Örme Tekniği görüyoruz. Düğmeli Saksı Filesi ve Düğümle yapılan saksı filesi.

İri Boncuklar da en çok Saksı filesi örüp süslemek için kullanılır. Aslında kullanılan teknik Tığ işi Örümcek File örneğini andırıyor. Ortada metal halka için Halka bulamayanlar tı ile kalın bir zincir örerek onu hakla yapabilirler.

Basketbol filesine baktığınızda da aynı teknik Basket potasının çevresi örülerek kullanılıyor.

Makrome Saksı Fileleri için sizlere tavsiyem Düğme kullanmayın. Zaten kalın makrome içinden Düğme geçmez onun yerine renkli iri Ahşap Boncuklar kullanın.

Evde Patates Bitkisi Yetiştirme Yönteminde bahsettiğim gibi bazı bitki ve Çiçekler yanlara doğru sarmaşık gibi sarkması için

dugmeli-saksi-filesi-yapimi
dugmeli-saksi-filesi-yapimi

dugmeli-saksi-filesi-yapimi-2
Ortaya metal halka bulamazsanız tığla kalın bir zincir örün ortası açık halka yapın. Çevresine 7 tane uzun ip düğümleyin
dugmeli-saksi-filesi-yapimi-3
İpleri yandaki sıra ile eşlerken düğümleyin boncuk veya düğme kullanın.
dugmeli-saksi-filesi-yapimi-4
Evde File çanta yapmak içinde daha kalın bir ip ile böyle bir şey düşünebilirsiniz.
saksi-icin-asilan-file-yapilisi
8 ip ikili olacak şekilde kalın bir düğüm atılarak saksı içindeki delikten geçirilir ve dışarıdan eşleyerek yine düğümleyin.
saksi-icin-asilan-file-yapilisi-1
Burada aynı düğme ile yapılan gibi yanındaki ile eşlenerek File örülüyor

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz