SAKLI CENNET VİETNAM NHA TRANG
du-lich-nha-tho-da-lat-resim alıntı-dulichviet.com.vn

SAKLI CENNET VİETNAM NHA TRANG


Vietnam Nha Trang

Vietnam dendiğinde aklımıza Amerika ile yapılan savaştan arta kalan Vietnam’ın sınırlarına döşenen mayınlar ve onlarla yaralanan sakat kalan insanlar gelir hep.  Vietnam’ın yaşadığı o kötü günler artık çok eskilerde kaldı bende size  Vietnam’ın Nam Trung Bo adındaki  Güney Merkez Sahil bölümündeki Khank Hoa adındaki Bölgenin Başkentidir. Saklı Cennet Nha Trang‘tan bahsetmek o güzellikleri sizinde keşfetmenizi istiyorum.  Doğusunda Güney Çin Denizi bulunan ile harika bir şeğirdir Nha Trang. Hızla gelişmekte olan Nha Trang  300.000 kişilik Nüfusuyla her geçen gün daha gelişmekte ve büyüyerek gelişmekte olan Balıkçı köyleriyle çok sevilen bir yerdir. Limanlarında duran Balıkçı tekneleri ile şeğre bambaşka bir güzellik katan Denizyle insanların aşık olduğu bu şeğirde yaşamayı çok isterdim doğrusu.

hinh Nha Trang-resim alıntı-vietjetair.com
hinh Nha Trang-resim alıntı-vietjetair.com

Defne adaları ve beyaz kum plajları ile tanınan bu güzel Kent Vietnam’ın en güzel sahil Kentidir. Favori Tatil Kentlerinden olan bu güzel şeğir Nha Trang’ta en bilinen özelliklerinden olan Balıkçı köylerinde el balıkçılığıyla tutulmuş en taze Deniz ürünlerini,en taze Balıkları en güzel Balıkçı Restoranlarında yiyerek Balığın gerçek lezzetini yakalamanın tadını çıkarırsınız.  Nha Trang’a bağlı olan köylerden feribot ile denizdeki  Sualtı Restoranlarda el ile yakalanan Karides’lerin tadına bakmamızı tavsiye ederler gidip,gezip görenler .

Sonoma County, Windsor, picnic -nha-trang
Sonoma County, Windsor, picnic -nha-trang

Sahil boyunca sıralanmış olan Restoran ve Barlarda Kalamar,Karides ve Salyangoz ,Somon en çok terciğ edilen Deniz ürünlerindendir. Nha Trang balık ızgara dendiğinde Gurmeler bu tadı anlata, anlata bitiremezler.  Özel bir Aromatik sos ve baharatlar ile tadlandırılarak ızgara edilen balıkların lezzetlerini bilenler sırf bu balıklardan yiyebilmek için civar şeğirlerden buraya akın ederek Tatillerini burda geçirirler.

The-Grilled-Salmon-nha-trang
The-Grilled-Salmon-nha-trang

Yaz aylarında Yurtdışında güzel unutulmaz bir Tatil geçirmek isteyenlere insanın düşlerini süsleyen Vietnam’ın bu güzel Kentinde unutulmaz bir Tatil geçirebileceklerini söylemek isterim. Hiç Yurtdışına çıkmama ma rağmen az bilenen Saklı Cennetleri keşf etmeyi ve o güzel yerler hakkındaki bütün bilgileri beynimdeki arşivime göndererek hayellerimde kullanmayı ve birgün mutlaka gidilecek yerler adlı pembe defterime kaydatmeyi çok severim.

du-lich-bien-nha-trang-resim alıntı dulichviet.com.vn
du-lich-bien-nha-trang-resim alıntı dulichviet.com.vn

Nha Trang‘ta Hava yolu,Karayolu,Demiryolu ve Deniz taşımacılığından yararlanarak Vietnam’ da gezintiye çıkabilirsiniz. Uluslar arası Deniz yoluna sahip olan Nha Trang’a ulaşım çeşitli Ülkelerden deniz aşırı yolculuklarla da rahatlıkla yapılabildiği için çevredeki Ülkelerden gelen Yerli ve Yabancı Turistlerle özellikle yaz aylarında en terciğ edilen bu kıyı Kenti sevilen bir Tatil şeğridir.  Şerin yıllık ortalama sıcaklık derecesi 26 ° derecedir. Seğirde iki ayrı iklim yaşanır kuru ve yağışlı geçen bu zamanlarda Ocak ayından Ağustos ayına kadar çok fazla yağış görünmezken Eylül ve Aralık aylarında sıkça yağışlar olur.

du-lich-nha-tho-da-lat-resim alıntı-dulichviet.com.vn
du-lich-nha-tho-da-lat-resim alıntı-dulichviet.com.vn

Dünyanın en güzel koyları ve sahilleri ile bilinen Nha Trang yılın ilk aylarında Festivalleri ile şeğirde yaşayanlara ve turistlere keyifli zamanlar yaşatır. Yeşilliği ve Mavi denizyle meşhur olan bu bölgede iklim bizim güzel Bölgemiz Karadeniz gibidir fakat Turizm açısından çok daha fazla imkanlara sahip bir Bölgede dir.

Tatilinizi  Bamboo Village Beach Resort&spa Nha Trang  gibi güzel Oteller de Pirinç tarlalarına Doğa ve Deniz manzarasına hakim olan bu yerde Animasyon gösterileri, Nehirde kanoyla gezinti,Bambu Rafting,su sporları, kırsal mutfağıtla lezzetli yemekleriyle,Piknik Programları,sahilde yakılan ateş çevresinde düzenlenen eğlenceler düzenleyen bu otellerde Turistler en güzel anları geçirmekteler. Turizm kenti  Nha Trang Katedrali Katolik nüfusu fazla olan bir şeğir olan Nha Trang için çok önemlidir günün belirli saatlerinde ücretsiz olarak ziyarete açılır.

going-to-vietnam-five-places-to-visit-from-three-tastes-of-nuoc-mam_e-rs-image-travelfantastic.com
going-to-vietnam-five-places-to-visit-from-three-tastes-of-nuoc-mam_e-rs-image-travelfantastic.com

Nha Trang’ın önemli ve güzel plajları hangileridir?

Nha Tran Doc Let beach.Nha Trang’a 50 km kadar kuzeyinde bulunan bu güzel plajda sakin ve temiz beyaz kuma sahip olan bu plaj boyunca yerel balıkçı aileleri sahil boyunca Restoranların önünde Turistlere çok uygun fiyatlara Deniz ürünleri yemekleri hazırlayarak satış yaparlar.

Nha Trang Bai Dai beach: Nha Trang hava alanına giden yolun güzergahında bulunan bu harika denize ve kuma sahip olan plaj uzun ve çeşitli küçük plalara hakimdir. Plajlar boyunca yrel halkın balıkçıların küçük lokantalarında en lezzetli Nha Trang kırsal lezzetleri ve balıklarıyla hizmet verirler.

Nha Trang Bai Duong Beach: Nha Trang’a en yakın Plajlar arasında olan bu yerde sıcak,temiz ve sakin bir plajdır. Diğer plajlardan daha küçük olan bu plaj Nha trang’ın önemli plajları içindedir.

Nha Trang’ta Yelkenli kuluplerinde Yelkenli sporu, Sörk kulüplerinde Sörf yapabilir, Bisiklet ve Rafting Turlarına katılabilir, Sıcak çamur banyoları ve Maden suyu termal banyolarından faydalanabilir ve spor ve tatili bir arada yaşayarak unutulmaz tatil anılarınıza bu güzel kıyı kentini dahil edebilirsiniz.

Yang Bay Fall Nha Trang Vietnam-resim alıntı-phoebettmh.blogspot.com.tr
Yang Bay Fall Nha Trang Vietnam-resim alıntı-phoebettmh.blogspot.com.tr

Nha Tran Şelaleri: Yang Bay Waterfalls,Ba Ho waterfalls,Fairy Spring waterfalls,Thap Ba Hot Springs and Mud baths, Bu güzel Şelalelerde çeşitli hizmetler veren Otellerde Sıcak ve soğuk havuz hizmeti, Çamur Banyoları, Termal Şelaleler,Spa ve deneyimli Masörler tarafından yapılan özel masajlardan yaptırabilirsiniz.

nha trang entertainment-resim alıntı site nhatranglive.com
nha trang entertainment-resim alıntı site nhatranglive.com

Nha Trang Eğlence Hizmeti-nha trang entertainment

Batı Mutfağının geniş bir yelpazesini  Deniz ürünleri yemekleri ile sunan Nha Trang ‘ta geceleri eğlence canlı müzik hizmeti sunan Barlar, Restoranlar,Kulupleri ile de meşhurdur.  Nha Trang’ta otellerde tek kişi ortalama 8-20 dolar aralığında fiyatlarla  karşılığında hizmet alırken şehir içinde gezinti için araç ya da motorsiklet kiralayabilirsiniz.  Daha lüks olan Resort otellerde fiyatlar 30 dolardan başlıyarak 400 dolara kadar değişen fiyatlarda hizmet sunmaktalar.

Nha Trag’ ta Tatil fırsatını yakalayanlar burda bizlerede kendi düşüncelerini yazarlarsa çok sevinirim.

Admin: Dilek Özatmaca-Özsoylu’nun -nazarca.com Özgün makalesidir.

Bir cevap yazın