Menü Kapat

sade-sik-kolay-yeni-ornek-videosu

SADE VE ŞIK ÖRGÜLERDE YENİ DESENSade ve Şık Örgü Modelleri ve Yapılışları. Sade Kolay örgü sevenler için şık yeni bir Örgü Şiş Modeli göstermek istiyorum.

Ben modeli şimdiye kadar ilk defa gördüm. Belki yeni bir örgü olmayabilir, Eski bir örgü modeli de olabilir. Ama ben daha önce hiç görmedim.

Böyle Sade Örgü Örneklerin ayrı bir zarifliği, ayrı bir şıklığı oluyor.Bu Model de onlardan bir tanesi. Örgü Şiş Modeli Tek renk ile yapılıyor.

Modelin videolu tarifini Şerife Hanım paylaşmış. Benim hoşuma gitti.Sade Anlatımlı Örgüler seven Hanımlar beğenirler,modellerinde kullanmak isteyebilirler diye paylaştım.

ormeden-ip-dolanan-ilmekler-orgusu
ormeden-ip-dolanan-ilmekler-orgusu

Bu model için Alize happy baby ip ve buna uygun olarak 3 numara şiş kullanılıyor.

Model çiftli sayılardan oluşmakta. 2 ve katlarında ilmek ayarlayarak modelinize başlayabilirsiniz.

Sade ve Zarif Kolay Şiş Örgü Açıklaması

Örgünün arka yüzünde ve ilk sırasın dasınız. Örneğin ilk başlangıç sırası arka taraftan ters olarak örülüyor.

Örneğin ön yüzünde ve ilk sırasında dan başlayarak tüm ilmekleri düz olarak örelim. Modelin kurulumuna arka yüzde başlanılacak.

degisik-yeni-sade-sis-modeli-vidyolu
degisik-yeni-sade-sis-modeli-vidyolu

Örgüyü ön yüzden Düz olarak tamamladıktan sonra, arka tarafında 3.sırada örneği kurmaya başlıyoruz.

İp şişin ön tarafına alarak kenar ilmeği örmeden alın. 2. ilmeği de ipi üstüne olarak onu da örmeden alın. Tekrar ipi ön tarafa alın 3. ilmeği örmeden atlatın.

Bu sırada hiçbir ilmek örülmüyor aslında.İpi öne alınarak ilmek örmeden geçiliyor, ip arkaya alınarak diğer ilmek örmeden geçiliyor. Bu sıra böyle tamamlanıyor. Son kalan ilmeği ters örün.

sade-basit-pratik-yeni-sis-deseni-yapimi
sade-basit-pratik-yeni-sis-deseni-yapimi

Şimdi elimizdeki şişe baktığınızda bütün ilmekler çift çift görünüyor. 1. ilmeği örmeden alın. Diğer çift duran 2 ilmeği birlikte arka taraftan ters Örün.

Tüm ilmekleri arka tarafta girerek sıra sonuna çift,çift örerek son kadar gelin. Son da kalan ilmeği ters örün, sırayı bitirin.

iki-sis-orgu-sade-sık-orgu-videolu
iki-sis-orgu-sade-sık-orgu-videolu

Ilmekleri örmeden ip dolama tekniğini arka tarafta yine tekrarlıyorsunuz. Ön sıraya geçtiğinizde ilk ilmeği örmeden alıp diğer bütün ilmekleri çift örüyorsunuz.

Model bu şekilde kurulmaya başlandı. Devamını Şerife hanımın videosunu izleyerek tam detaylı olarak görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir