SAÇAKLI İLMEKLİ TIĞ İŞİ ÖRNEK

sacakli-ilmekli-tig-isi-tarifi
sacakli-ilmekli-tig-isi-tarifi

Anlatımlı Videolu Renkli Saçaklı İlmekli Püsküllü Örgü Modeli Kürk ilmek ya da Halka İlmek adı ile de bilinen bu Modeli Bebek örgülerinin tamamın da yada sadece Etek uçlarında ,Yelekler de,Battaniyeler de yapabilirsiniz.

Tığ örneğindeki Saçaklı ilmekleri eliniz ile yapmakta zorlanırsanız o zaman Kalem ile yapabilirsiniz. Bebek Battaniyesi olarak değişik modeli ile çok ilgi çeken Bebek Battaniye modelleri yapabilirsiniz.

orgu-sacakli-ilmekli-model
orgu-sacakli-ilmekli-model

Elinizde kalan az ipler var ise o zaman örneği çıkaracağınız zaman yaptığınız boşa gitmesin Lif modeli örebilir ya da önceden dediğim gibi örgülerin bazı bölümlerini bu model ile yapabilirsiniz.

Hanımlar modelin içindeki 3 numara Tığla yapılan Örnekteki Sarı olan bölüm Lif ipinden diğerleri bebe ipinden örülmüş.Ama bana kalırsa Bebe ipinden olan modele daha çok yakışmış.

Saçaklı İlmekler Örnek videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*