RULO KARTONDAN MASALARA SÜS MUMLUK YAPIMI

Dekorasyon, Hobi, Öğrencilere, Origami, Telkari

Tuvalet kağıtlarının boş karton rulolarını nasıl değerlendiririz,Neler yapılır bugün yine bu bununla ilgili bir paylaşımda bulunacağım. Bir kaç meteryal ve karton rulolarla masanıza süs ve mumluk olarak koyabileceğiniz çok hoş bir etkinlik yapıcaz. Bize gerekli malzemeler ney şöyle bir göz atalım.Öncelikle rulo kartonu nerden buluruz ona bakalım tuvalet kağıdının bitmiş rulo kartonu ve tabiki rulo peçetelerin kartonundan faydalanarak. Akrilik boya,4 adet Tealight mum gerekiyor bunları her ilde olan bir milyoncular ve japon pazarlarından temin edebilirsiniz. Ağaç yaprakları veya istediğiniz meteryallerlede süslüyebilirsiniz. Bu noktadan sonra herşey el becerinize ve yaratıcılığınıza kalıyor. Bakalım onlar nasıl yapmışlar.Rulo kartondan masa süsü çiçek  mumluk
rulo-kartondan-mumluk-yapilisi-6
İki örnek sunmuşlar biri üsteki beyaz simli akrilik sprey boya ile boyanan diğeri en altaki yaprak ve toğumların boyanmadan yapılan şekli

rulo-kartondan-mumluk-yapilisi rulo-kartondan-mumluk-yapilisi-1

Öncelikle bu şekilde 1 santim genişliğinde yapraklar kesin. 6 adet yaprağı bir araya getirerek yapıştırınız ve 6 yapraklı çiçek yapınız.Çiçekleri burda beyaz yapmışlar bu sizin arzunuza kalmış ne renk isterseniz akrilik boya ile boyayınız.

rulo-kartondan-mumluk-yapilisi-3 rulo-kartondan-mumluk-yapilisi-4

Aralarına kurumaya yüz tutmuş yapraklar ve çiçek kırıntıları yapıştırmışlar burda nasıl bir dekor ve malzeme isterseniz kullanabilirsiniz.

rulo-kartondan-mumluk-yapilisi

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

4 thoughts to “RULO KARTONDAN MASALARA SÜS MUMLUK YAPIMI”

  1. merhabalar akrilik simli sprey boya yerine normal sprey boya da olur mu tuvalet kağıdı rulolarını neyle boyayabilirim ?

        1. Bence olur fakat boyacıya da sormanı tavsiye ederim nihayetinde boyama işinin erbabı onlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir