ROKOKO TEKNİĞİN İLE GÜLLÜ LİF YAPIMI

rokoko-tekniginden-gullu-lif-modeli
rokoko-tekniginden-gullu-lif-modeli

Sibel’in Yeni Lif Tasarımı olan Gül Güzeli Lif Modeli adını verdiği Ortasında Rokoko Başak örgü deseni kullanılan Yeni ve Değişik Çeyizlik Lif Yapılışı Videolu.

Bir rengin tonları ile yapılan Lif modelindeki renk uyumları deseni ile çok güzel pekişmiş. Ortasına yuvarlak kat,kat Gül dikilmiş gibi görünüyor ancak Lifin yapılışı ortadaki katlı gülü yaparak başlanıyor.Lavanta Lif Modeli çalışması da Dün yapılmış ve çok beğenilmişti.

rokoko-basakli-lif-modli
rokoko-basakli-lif-modli

Mutfakta Örgü El Bezleri,Örgü Tencere Çaydanlık Örtme örtüleri için bu güzel Lif modelini biraz daha büyük örüp yapabilirsiniz.

Rokoko tekniği ile yapılan Başa deseni için ayrı düz bir Tığ kullanan Sibel hanım Tığını özel olarak yaptırmış. Rokoko yöntemi aynı zamanda Örgü Kurtçuk tekniği olarak ta bilinir.Lifin örme tekniği ilginç olduğu kadar çok ta güzel.

rokoko-ortasi-gullu-lif
rokoko-ortasi-gullu-lif

Rokoko genelde İğne işi Kasnak ile yapılan modellerde ipin İğnenin etrafına sarması ile yapılan bir Teknik.Örgü Lif yapılışın da daha önce kullanıldığını görmemiştim ama harika olmuş.
Rokoko Lif Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*