Örgü Modelleri Bebek Örgüleri RENKLİ TIĞ MODEL ÖRNEK:YELPAZE MODELLİ BATTANİYE

RENKLİ TIĞ MODEL ÖRNEK:YELPAZE MODELLİ BATTANİYE

4784
yelpaze-deniz-kabugu-ornekleri
yelpaze-deniz-kabugu-ornekleri

İki tarafı da kullanılan Yelpaze tığ işi örgü modellerinin yine de farklı versiyonu olan Yelpazeli bebek battaniyesi örgü tarifi ile Rengarenk güzel renkli Tığ örnek.

“Bu modele bayılacaksınız tığ işi deniz kabuğu örgü modeli yapımı” Adı altında, battaniye modelleri için paylaşılmış. 3 rengin tekrarlanması ile yapılan bir tığ deseni.

3-renkten-cift-yonlu-battaniye-32
3-renkten-cift-yonlu-battaniye

Deniz kabuğu, yelpazeler örgü deseni gibi farklı farklı isimleri var. Bu modelin Aynı görünüme sahip örneklerinin biraz daha farklı bir şekilde yapıldığı birçok değişik versiyonu bulunuyor.

Örgünün başlaması da bitimi de kıvrımlı dalgalı bir şekilde yapılarak kenar modeli olmadan bile çok rahat kullanılabilir. Bebek battaniyesinde harika çalışmalar elde edebilirsiniz.

kivrimli-tig-isi-battaniye-baslanisi
kivrimli-tig-isi-battaniye-baslanisi

Ancak bu Örgü modeli tek yada iki renk üzerinden Etol şal yapmak isterseniz fantezi tığ işi iplikleri ile harika modeller yapabilirsiniz. Özellikle Gelin Etol modelleri, Gelin şalları için çok kullanılıyor.

yelpaze-ornek-ters-yonu
yelpaze-ornek-ters-yonu

Kullandığınız İp türüne, inceliğine, kalınlığına, rengine, kaç renk? yaptığınıza göre yelek, hırka, kırlent, paspas birçok modelde bu model uygun.

Tersine de baktığınızda gayet güzel en az örgünün ön yüzlü kadar ihtişamlı gösterişli bir örgü modeli göreceksiniz.

battaniye-ornekleri-tig-renkli-72
battaniye-ornekleri-tig-renkli-72

3 üzerinden yapılmış olan model Himalaya Everday süper lüks ipleri ve 2.50 mm tığla yapılmış. Yumuşak bir örgü isteyenler 3 milimlik 3,5 mm tığ ile yapabilirler.

Video: Papatyanın Örgü Dünyası

Rengarenk Tığ Modeli Anlatımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz