Skip to main content


POŞETTEN BONCUK YAPILIP OJEYLE BOYANARAK KOLYE BİLEZİK YAPILIŞI

Hep derim insanlar yaratıcılıkta sınır tanımıyorlar.Bu fikir ilk kimden çıktı nasıl aklına böyle birşey geldi bilmiyorum.Ama şu ortadaki herkezde olmuyan hatta bir eşi daha olmuyan çılgın bir kolye yada bileklik,bilezik sahibi olmak istiyorsanız bu şekilde kendiniz yapmalısınız.Altaki resimde poşet yerine hani şu bir yüzeyi kağıt diğer yüzeyi çekip çıkardığında yapışkan olan kırtasiyelerde satılan yapışkanlı kağıtla yapılmış,Diğerleride resimlerde gördüğünüz gibi oje,poşet ve yapıştırıcı ile tasarlanmış,yapılmış.

posetten-kolye-taki-yapilisi

 

öncelikle kullanılacak poşetleri resimdeki gibi kesiniz.

 

poşetlerin orta kısımlarına şekillerdeki gibi tutkal yada yapıştırıcı sürerek içe doğru katlıyoruz.

 

uçlarını ve yanlarını katladıktan sonra içecek pipetlerine tutkal süre süre  sarınız,yapıştırınız.

 

Pipete sarma işleminin sonunda az tutkal sürerek poşeti açılmaması için yapıştırıp ojelerle boyayarak şekiller yapınız.

 

pipetleri yavaşça çıkararak şiş çubukları,tel vs geçirerek boyayaıp süslenmiş poşet boncukları resimdeki gibi kurumaya bırakınız.

 

Şimdi iki Teknik uygulayabilirsiniz İsterseniz 1. en üsteki bayanın taktığı kolye gibi ince ip şekline getirilmiş bir poşete sıra,sıra takarak aralara düğümler atıp boncuklara mesafe koyarak kolye yapın,isterseniz hepsini bir arada takarak Üsteki 2. Resimdekigibi bileklik,bilezik yapınız.Kolay Gelsin.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir