POŞET BAŞINA 25 KURUŞ ÖDEMEYİN KENDİ PAZAR FİLENİZİ YAPIN
orgu-tigla-alisveris-market-pazar-filesi-yapilisi

POŞET BAŞINA 25 KURUŞ ÖDEMEYİN KENDİ PAZAR FİLENİZİ YAPIN


Evet hanımlar gündemi takip edenler bundan sonra Alışverişlerde Poşet başına 25 kr ödemek istemeyenler Tığla Kendi Alışveriş,Market ve Pazar Filelerini kendileri yapıyorlar.

Zaten Alışveriş için az bir para ayırabildiğimiz bu zamanlar da Kendi Örgü Filenizi kendiniz yaparak Her seferinde Ev de Çanta,Poşet aramak zorunda kalmazsınız.

Anlaşılan içine Çöp bile koyup atmaya kıyamayacağımız dönemleri yaşayacağız.Ben öderim hiç örmeye gerek yok diyenler de olacak Ama Ben örmeyi tercih ederim.

el-orgu-tigla-pazar-filesi-nasil-yapilir
el-orgu-tigla-pazar-filesi-nasil-yapilir

Yapılışı Kolay fazla ip gitmeyen File Çanta Örgü için Eliniz de kalan ipleri de değerlendirmiş olursunuz. İster tek renk ister rengarenk File Poşet Örgüler yapmak için 4 numara Tığ kullanılıyor.

Örgü ,ipi yerine Çok sağlam olan Ağ ipleri ile yaparsanız daha ağır şeyleri daha rahat taşıyabilirsiniz. 6 zincir ile filenin dibinden en altından başlanıyor.

saglam-file-orgu-pazar-cantasi
saglam-file-orgu-pazar-cantasi

Eski kullanılmayan Çanta saplarını File çantanın sapına geçirdiğiniz de taşıma esnasında daha rahat taşıyabilirsiniz.Sap kısmını daha kalın da yapabilirsiniz.

This Post Has 5 Comments

  1. Sibel

    Cok güzel oldu elinize sağlık
    Bir file için kaç tane zincir ip kullandınız acaba

    1. Sibel hanım 1,5 yumak kadar ip yeterli olur diye düşünüyorum.Çalışmayı en örmediğim ve kalan ipler ile ördükleri için bir tahminde bulunamıyorum.Ama File olduğundan çok ip gideceğini sanmıyorum

Bir cevap yazın