Hobi PLASTİK ŞİŞELERİ TIĞ İLE ÖREREK SEPET FİKRİ

PLASTİK ŞİŞELERİ TIĞ İLE ÖREREK SEPET FİKRİ

745

Evde bittiğinde çöpe fırlatıp attığımız plastik şişelerle,Plastik bidonlardan tığ ile örgü örerek değerlendirerek resimlerde gördüğünüz gibi Plastik Şişeleri değerlendirebiliriz. Bu şekilde ördüğümüz Plastik Şişeden Örgülü Sepetler sayesinde evimize özellikle çocuk odalarına düzen getirebiliriz. Bayanlar el işlerini koyabilirler. Küçük kız çocukları oyuncaklarını koyarak oyuncak sepeti ya da çantası yapabilirler

Mandallarımızı koymak için çok süslü ve şık görünüyor. Hatta bunların içine saksıdaki çiçeklerimizi özellikle sarmaşık çiçeklerimizi koyup salona yada evin herhangi bir yerine asabiliriz. Biraz daha fikir yürüteyim bakalım aklıma neler gelecek. Erkek çocukları misketlerini ve ellerinden düşürmedikleri tasolarını oyuncak legolarını koyabilirler mesela.

Mutfakta çöp atmak için biriktirdiğimiz poşetleri koyabiliriz, Çocuklarımızın her zaman ortalara saçtıkları kalemleri okul malzemelerini koyabiliriz. Banyoda fırçaları,şampuanları, el bezlerini aklımıza ne gelirse her boydan pet ya da plastik şişeleri,plastik bidonları,boş şampuan şişelerini,detarjan şişelerini bu şekilde değerlendirerek çöpe atmaktan ziyade evimizde değerlendirebiliriz.

Bu arada sitemde bu tarz plastik bidon ve şişelerden neler yapabilirsiniz diye yardımcı olmaya çalışırken fikirlerimi sizlerle paylaşırken bazen içim burkulıyor. Sebebine gelince Ülkemizde bir çok vatandaşımız çöplerde bulduğu plastikleri ve kartonları satarak geçimini sağlıyorlar onlar aklıma gelince onların ekmeğine mani olduğumu düşünerek üzülüyorum.

Fakat şuda varki  benim paylaştıklarımı yapmaya karar dahi verseniz elbetteki evden atılacak tüm plastik şişeleri,bidonları vs saklayıp etkinlik yapmayacağınızı bazende atacağınızı düşünerek bir nebze rahatlıyorum. Yani fazlasını çöpe atalım ama lütfen sizlerden ricam bazı vatandaşlarımızın bunları çöpten çıkardığını ve hurdacılara satarak geçimlerini sağladıklarını  ekmek kapılarının bu olduğunu hatırlıyarak dokunulmaması gereken özel çöplerinizi ve kırık bardak çanaklarınızı ayrı poşetlerde içinde ne olduğu görünüp dokunulmaması için bu şekilde atalım.

recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com
recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com

recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com-3
Bu şekilde delgeçlerin bizim evimizde bulunmaması gayet doğal. Bizde şişeleri ucunu ısıttığımız şiş ya da tornavida ile delebiliriz.
recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com-4
Bu tarz Plastik Kavonozları başlarını keserek değerlendirebiliriz.
recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com
Oldukça şirin görünüyorlar öyle değil mi?
recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com-5
Gördüğünüz gibi her tür plastik kullanılmış
recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com-7
ilk örmeye başlangıç
recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com-10
tekli zincirli trabzanlar işimizi görür
recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com-9
Bidonun örülüşü

recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com
recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com

Eva kağıdı ile çiçek ve kelebekler ile süslenince çok daha güzel olmuş
recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com-8

recyclingcrochetbaskets-plastik-sise-tig-orgu-kniting-nazarca-com-11

at the kitchen table, Gifts, recycling-Buda çocuklar için bu şekilde görünce aklıma matara geldi:) Kolay gelsin bu arada emeğe saygı kaynak

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz