Skip to main content


PLASTİK BİDONDAN HURDA MALZEMELER İLE BAHÇE ALETLERİ YAPIMI

Bahçenizde kullanabileceğiniz Hurda Malzemeler ile Bahçe Aletleri yapmak isterseniz Plastik Bidondan nasıl Bahçe Aletleri,Kürek,Tırmık gibi Aletler yapılır? Resimli olarak burada görebilirsiniz.

Kolanya,Sıvı Deterjan gibi malzemeleri aldığımız Bidonlar ile yapılan ve daha sonra Boyanan Aletleri Bahçenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayrıca Yaz geldi Bayram sonrası Denize gitmeyi düşünen Ailelere çocukları Parkta,Denizde kumla oynayabilsinler diye kendileri Oyuncak yapmak isteyenler de yapabilir.

Burada Bidonu kesmek için Falçata ya da Kretuar kullanmanız gerekir. Makas kullanarak düzgün kesebilmek oldukça zor olur.

Bu tip Bidonlar ile Erkek çocukları için El Yapımı Oyuncak Arabalar, Ev için Aksesuar ve Bidondan Hayvan yapımı gibi çok değişik çalışmalara Hobiler menüsünden bakabilirsiniz.

Burada örnek olarak Bidondan Kürek yapımı çalışmasında daha küçük bir Bidon ile daha kolay bir Faraş yapılışına bakabilirsiniz.

Bidondan Kedi Köpek Mamalığı çalışmasında Evcil hayvanınızın maması uzun süre bitmeden kullanılıyor.

İsterseniz boyamaya bilirsiniz fakat boyandığında çok daha gerçekçi ve çok daha Dekoratif göründüğü bir gerçek.

Hurda olarak ayrılan veya çöpe atılan bir çok şey ile neler yapılır? Geri dönüşüm Projesi çalışmalarına yine Hobi bölümünden bir çok örnek çalışma ile ulaşabilirsiniz.

Plastik şişeler ve Bidonlar özellikle Deterjan Şişeleri ile Çocuklar için yapılan çalışmalara mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

El yapımı Bahçe Aletleri yapımında kullanacağınız Bidon tam olarak bunun aynısı olmasa da Bidonun alt kısmının geniş olması ve Sapının bu şekilde olması gerekiyor.

plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi

plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-5
Oldukça şık ve gerçekçi görünüyorlar
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-1-1
Kürek için Bidonun sapı ve alt bölümü resimdeki gösterilen şekilde kesilecek
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-1-2
Yine Bidonun sap kısmı burada geniş kürek için sap olacak alt kısmının nasıl kesileceği kurşun kalem ile çizilerek belirtilmiş.
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-1-3
Tırmık içinde bidonun sapını  da kesmeyi unutmayınız.
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-3
Kesilen Bahçe aletlerinin önden ve arkadan görünüşleri
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-4
Plastik boya ile püskürterek ya da fırça ile boyayabilirsiniz.
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-2
Gartenwerkzeuge von Schrott-Haveredskaber fra skrot materialer-Tuingereedschap uit schroot materialen-Garden tools from scrap materialsBenzer Yazılar:

ASKI VE TİŞORTTEN KEDİ EVİ,YUVASI YAPILIŞI
Kedi seven bir kişinin kedisi için evde kendi olanakları ve evde artık kullanmadığı değerlendirme eşyalarla yaptığı Kedi evi çok hoşuma gitti.Çocukluğumda evlerinden köpekleri eksik olmayan bir ailenin en küçük çocukları olan bendeniz haliyle köpekleri çok seviyorum. Tabiki sadece Köpekleri değil Rabbimin bize emanetleri olan bütün hayvanları çok seviyorum,fakat buna rahmen ...
BOŞALMIŞ ŞAMPUAN ŞİŞESİNDEN OYUNCAK YELKENLİ TEKNE YAPILIŞI
Boş şampuan şişesinden yapılan bu güzel tekne bilhassa erkek çocuklarının kalbini feth edecektir.Özellikle banyo olmak istemeyen minikler için çok sevimli bir yelkenli.Çocuğunuz sizden yelkenli yapmanızı istiyor suda batmayan tekne yapılışı nasıl olur,nasıl yapılır diye düşünmenize gerek kalmadı:) Banyoda atılmayı bekleyen boş şampuan şişesini boşu yoksa anneye çaktırmadan bir kaba aktarın ...
FİMO HAMURUYLA KOLAY HAYVAN ŞEKİLLERİ
Fimo hamuruna yeni başlayanlar neler yapabilir diye düşündüğümde başlangıç olarak bu şekilde sevimli hayvanlar yapabilirsiniz. Bu hayvanlarıda uçlarına pişirmeden önce bir çengel yada halka takarsanız kolye ucu yada Küpe olarak çok ilginç sevimli takılar yapabilirsiniz.Fimo bölümüne bakarak Fimo hakkındaki bütün bilgilere sahip olabilir ve fimoyla neler yapılır öğrenebilirsiniz. Fimo hamuru ...
TUVALET KAĞIDI RULOSU KARTONLA OYUNCAK KOLTUK YAPILIŞI
Küçük kızlar bu Tuvalet kağıdı rulo kartonundan yapılan Koltuk bu Oyuncak   koltuğa bayılacaklar:) Tam barbi bebeklerini oturtabileekleri büyüklükte.Genelde küçük kızların odasında olur şu bebek  oyuncak evleri Bayılıyorum onlara .Benim hiç olmadığı gibi kızlarımında hiç olmadı.Kendi çapımızda yaptıklarımızın dışında hani oyuncak mağazalarında satılanİçinde plastik yada ahşaptan masa,sandalye,koltuk,küçük bebekler.Hatta bu  oyuncak bebek ...
KALIN KARTONLA YAPILAN İLGİNÇ GÜL YAPILIŞI TEKNİĞİ
Daha önce sitemde çeşitli metaryellerden gül yapılışlarını paylaştım. Güllere olan tutkumu bilenler bilir :)kurdela ile gül,kağıtla gül,kartonla gül, yapraklarla gül bunların hepsine ve daha bir çok içeriğe Burdan Ulaşabilirsiniz.Bugünde sizlerle çok farklı bir teknikle yapılan gülleri paylaşıcam. Teknikleri ilginç olduğu kadar Sonucuda Harika doğrusu.Buyrun :) Not:renkli kalın karton bulamazsanız Akrilik boya ...
KEÇE İLE DİKİLEN EN KOLAY KEDİ
Keçeden yapılan en basit,en kolay Oyuncak Kedi için bu sayfadaki resimli anlatıma bakabilirsiniz. Resimli olarak göreceğiniz gibi her kez bu Oyuncak Keçe Kediden yapabilir. Resimlerin arasında Kedi dikebilmeniz için bir kalıp bulunuyor onu kullanarak Kedinin parçalarını kesebilirsiniz. Oyuncağın içine elyaf ya da pamuk doldurabilirsiniz. Gözler için çocuğunuz çok küçül değil ise boncuk dikebilirsiniz. Kedinin ...
KOT KUMAŞINDAN YAPILAN ÇİÇEK RESİMLİ YAPIM AŞAMALI
Buyrun Arkadaşlar El işlerine, Şallara,Giysilerinize ya da Evinizde dekor çalışmalarınız da kullanabileceğiniz. Kot Kumaşı ile Gül Çiçek Yapımı. Resimli Kot çiçek aşamaları size yardımcı olacaktır. Eskiyen Kot Pantolon,Etek ya da Kot giysilerinizi değerlendirmek istiyorsanız sizlere Kot Değerlendirme Çanta Yapılışını sunmak isterim. Hatta burada ki Kot Boyama tekniği ile Kot giysilerinizi boyayarak süsleyebilirsiniz. Kot sevenlere ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “PLASTİK BİDONDAN HURDA MALZEMELER İLE BAHÇE ALETLERİ YAPIMI”

 1. Sayın yetkili merhaba.

  Sizin için uygun olduğunu düşündüğümüz yurtdışında, boruluk, hdpe granül bulunmaktadır sürekli standart kalitede aylık 100 ton civarı istanbul antrepo teslim verebiliriz millileștirme antrepo işlemleri için ihracat yapabilen firmalar, çekebilmektedir, ancak ihraç kaydı ile çekilebilmektedir, aksi halde granül girişi ülkeye yasaktır, eğer ihracat,yapiyorsaniz ve ilgileniyorsanız sizinle çalışmak çok isteriz, ürünün resimleri ekte mevcutdur fiyatları aşağıdaki gibidir

  saygılar iyi çalışmalar…

  Siyah hdpe granül:800 usd istanbul antrepo
  Yeşil hdpe,granül:820 usd istanbul antrepo
  Naturel hdpe granül:850 usd istanbul antrepo
  Beyaz hdpe granül:850 usd istanbul antrepo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir