PLASTİK BİDONDAN HURDA MALZEMELER İLE BAHÇE ALETLERİ YAPIMI

PLASTİK BİDONDAN HURDA MALZEMELER İLE BAHÇE ALETLERİ YAPIMI


Bahçenizde kullanabileceğiniz Hurda Malzemeler ile Bahçe Aletleri yapmak isterseniz Plastik Bidondan nasıl Bahçe Aletleri,Kürek,Tırmık gibi Aletler yapılır? Resimli olarak burada görebilirsiniz.

Kolanya,Sıvı Deterjan gibi malzemeleri aldığımız Bidonlar ile yapılan ve daha sonra Boyanan Aletleri Bahçenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayrıca Yaz geldi Bayram sonrası Denize gitmeyi düşünen Ailelere çocukları Parkta,Denizde kumla oynayabilsinler diye kendileri Oyuncak yapmak isteyenler de yapabilir.

Burada Bidonu kesmek için Falçata ya da Kretuar kullanmanız gerekir. Makas kullanarak düzgün kesebilmek oldukça zor olur.

Bu tip Bidonlar ile Erkek çocukları için El Yapımı Oyuncak Arabalar, Ev için Aksesuar ve Bidondan Hayvan yapımı gibi çok değişik çalışmalara Hobiler menüsünden bakabilirsiniz.

Burada örnek olarak Bidondan Kürek yapımı çalışmasında daha küçük bir Bidon ile daha kolay bir Faraş yapılışına bakabilirsiniz.

Bidondan Kedi Köpek Mamalığı çalışmasında Evcil hayvanınızın maması uzun süre bitmeden kullanılıyor.

İsterseniz boyamaya bilirsiniz fakat boyandığında çok daha gerçekçi ve çok daha Dekoratif göründüğü bir gerçek.

Hurda olarak ayrılan veya çöpe atılan bir çok şey ile neler yapılır? Geri dönüşüm Projesi çalışmalarına yine Hobi bölümünden bir çok örnek çalışma ile ulaşabilirsiniz.

Plastik şişeler ve Bidonlar özellikle Deterjan Şişeleri ile Çocuklar için yapılan çalışmalara mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

El yapımı Bahçe Aletleri yapımında kullanacağınız Bidon tam olarak bunun aynısı olmasa da Bidonun alt kısmının geniş olması ve Sapının bu şekilde olması gerekiyor.

plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi

plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-5
Oldukça şık ve gerçekçi görünüyorlar
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-1-1
Kürek için Bidonun sapı ve alt bölümü resimdeki gösterilen şekilde kesilecek
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-1-2
Yine Bidonun sap kısmı burada geniş kürek için sap olacak alt kısmının nasıl kesileceği kurşun kalem ile çizilerek belirtilmiş.
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-1-3
Tırmık içinde bidonun sapını  da kesmeyi unutmayınız.
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-3
Kesilen Bahçe aletlerinin önden ve arkadan görünüşleri
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-4
Plastik boya ile püskürterek ya da fırça ile boyayabilirsiniz.
plastik-bidondan-bahce-aletleri-yapilisi-2
Gartenwerkzeuge von Schrott-Haveredskaber fra skrot materialer-Tuingereedschap uit schroot materialen-Garden tools from scrap materials

This Post Has One Comment

 1. gokhan

  Sayın yetkili merhaba.

  Sizin için uygun olduğunu düşündüğümüz yurtdışında, boruluk, hdpe granül bulunmaktadır sürekli standart kalitede aylık 100 ton civarı istanbul antrepo teslim verebiliriz millileștirme antrepo işlemleri için ihracat yapabilen firmalar, çekebilmektedir, ancak ihraç kaydı ile çekilebilmektedir, aksi halde granül girişi ülkeye yasaktır, eğer ihracat,yapiyorsaniz ve ilgileniyorsanız sizinle çalışmak çok isteriz, ürünün resimleri ekte mevcutdur fiyatları aşağıdaki gibidir

  saygılar iyi çalışmalar…

  Siyah hdpe granül:800 usd istanbul antrepo
  Yeşil hdpe,granül:820 usd istanbul antrepo
  Naturel hdpe granül:850 usd istanbul antrepo
  Beyaz hdpe granül:850 usd istanbul antrepo

Bir cevap yazın