pirinc-boncuklu-kolay-tig-oyasi


PİRİNÇ BONCUKLU KOLAY TIĞ YAZMA OYASI YAPIMI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Arpa Boncuklu Yeni Oya-Kolay Pirinç Boncuk Oyası Modeli ile Tek renk ve 2 Sıralı Pirinç Boncuklu Basit Tığ Oyası modeli Videolu açıklamalı yapımı ile.

Tülbent Kenarını kıvırma işlemi Tığ battı yapıldıktan sonra Oyanın ilk sırasına başlamak için 1 zincir çekin ipi başa sabitleyin.

arpa-pirinc-boncuklu-oya-tarifi
arpa-pirinc-boncuklu-oya-tarifi

Boncukların bir kısmınız İpe dizin geri kalan kısmını  Tığla ipe dizmeden oya işleme sırasında Pirinç Oya Boncuklarını Oya Modeline dahil edeceğiz. İlk baştaki kutuya sık iğne ile ipi tutturup 1 Boncuk alın ipi boncuğun içinden geçirip kapatıyoruz.

5 zincir çekin ipten 1 Boncuk çekin Boncuğun içinden tığı geçirip bir kutu atlayıp diğer kutuya batın 1 zincir örün ipi boncuğun içinden çekip altta kalan ipi tığla alıp sık iğne ile kapatıyoruz.

İlk sıra böyle 2. sıra ve devamı Videolu Oya yapılışında alttaki videodan görebilirsiniz. Başka yine Arpa Boncuklu Oya yapılışı görmek isteyenler burada ki Tığla Pirinç Boncuk Oyası modelinin de yapımına bakabilirler.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “PİRİNÇ BONCUKLU KOLAY TIĞ YAZMA OYASI YAPIMI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir