PİRİNÇ BONCUKLU KOLAY TIĞ YAZMA OYASI YAPIMI

pirinc-boncuklu-kolay-tig-oyasi
pirinc-boncuklu-kolay-tig-oyasi

Arpa Boncuklu Yeni Oya-Kolay Pirinç Boncuk Oyası Modeli ile Tek renk ve 2 Sıralı Pirinç Boncuklu Basit Tığ Oyası modeli Videolu açıklamalı yapımı ile.

Tülbent Kenarını kıvırma işlemi Tığ battı yapıldıktan sonra Oyanın ilk sırasına başlamak için 1 zincir çekin ipi başa sabitleyin.

arpa-pirinc-boncuklu-oya-tarifi
arpa-pirinc-boncuklu-oya-tarifi

Boncukların bir kısmınız İpe dizin geri kalan kısmını  Tığla ipe dizmeden oya işleme sırasında Pirinç Oya Boncuklarını Oya Modeline dahil edeceğiz. İlk baştaki kutuya sık iğne ile ipi tutturup 1 Boncuk alın ipi boncuğun içinden geçirip kapatıyoruz.

5 zincir çekin ipten 1 Boncuk çekin Boncuğun içinden tığı geçirip bir kutu atlayıp diğer kutuya batın 1 zincir örün ipi boncuğun içinden çekip altta kalan ipi tığla alıp sık iğne ile kapatıyoruz.

İlk sıra böyle 2. sıra ve devamı Videolu Oya yapılışında alttaki videodan görebilirsiniz. Başka yine Arpa Boncuklu Oya yapılışı görmek isteyenler burada ki Tığla Pirinç Boncuk Oyası modelinin de yapımına bakabilirler.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. SİMLİ ARPA BONCUKLU HAVLU KENARI OYASI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*