Menü Kapat

pimpirikli-koprulu-fistik-oyasi-ornek-tarifi

PİMPİRİKLİ KÖPRÜLÜ FISTIK OYASIPimpirikli Köprülü Fıstık Modeli  Oya Örneği  ile yapılan Açıklamalı Yazma modeli Fıstık Oyası 2 renk çiçekli aralarda çimen oyası ile daha da güzel görünüyor.

Oya başlaması ip sabitlendikten sonra motifler arası verilecek arayı ayarlamak için 8  Pimpirik yapıldıktan sonra dönülerek yapılıyor.Ama sizler 13-15 Pimpirik kadar yapabilirsiniz. Motiflerin iyi görünmesi için Tarifte 8 Pimpirikli yapılmış.

pimpirik-ara-oyali-koprulu-fistik-oyasi
pimpirik-ara-oyali-koprulu-fistik-oyasi

Şiş Oyası Prenses Yelpazesi Oya örneği de Şişle ya da Kalemle Oya Örnekleri isteyenler için çok güzel çeyizler de yerini alabilecek bir örnek.

Araya bir zincir çekin başına bir kez alın tığ battısına girin 2-2 alın 5 zincir çekin ara noktadan girin kapatın.Bu işlem hep tekrarlanarak Pimpirikli sıra tamamlanır.

Yeterli ara yapıldıktan sonra yine aynı ip ile devam edilerek 8 adet zincir çekilir  dönüşür arada 2 pimpirik bırakılarak 3. pimpirikte kapatılır.

Yapım aşamalarını izleyip Oyanın devamını görebilirsiniz.Kolay gelsin. Lütfen beğendiklerinizi  paylaşır mısınız? çok mutlu olurum böylece bizlerde motive olur en güzel modelleri paylaşmaya devam edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir