Örgü Modelleri Bebek Örgüleri PETEKLİ LALELER ŞİŞ ÖRGÜ YELEK VE HIRKA

PETEKLİ LALELER ŞİŞ ÖRGÜ YELEK VE HIRKA

6833
lale-bahcesi-2023-versiyonu-orgu
lale-bahcesi-2023-versiyonu-orgu

Çok güzel bilmeyenlerin gördüğünde çok seveceği, bilenlerin zaten çok sev diği Lale bahçesi örneği, petekli Laleler iki şiş örgü modelinin tarifini sayfamızda paylaştık.

Bayan yeleklerinde şal modellerinde kenarları petekli bebek battaniyelerin de hırka modellerin de ve kazaklar harika bir örnek.

angora-petekli-laleler-orgu
angora-petekli-laleler-orgu

Bağlamalı petek örgü modeli adı ile bildiğimiz hem örgünün Tamamın da hem lastik ve kenar patlarında çok güzel ve yakışan bir örnekle çalışılmış.

Petekli Lale modelinde delikli ajurlu örgü özellikle çeyizlik şal modelleri, çeyizlik gelin yelekleri için tercih edilen bir örnek.

Bu örnek ile anne yeleği, bayan hırkası, bayanlar için çocuklar için süveter modelleri ve daha birçok örgü projesinde çalışılabilirsiniz.

delikli-lale-petekli-lastik-modeli
delikli-lale-petekli-lastik-modeli

Bağlamalı lastik örneği başlangıç ve yeleğin ön biye kısmında kullanılmış. Tabii ki sizler başka bir lastik örneği ile de modeli yapabilirsiniz.

İlk 14 ilmekten Sonra örnekler yerleştirilmeye başlanıyor, lastik için ayrılan 14 ilmekten sonra Lale motifleri çalışılıyor.

laleler-orgu-yelek-baglamali-lastik
laleler-orgu-yelek-baglamali-lastik

Angora ip ve 3 no şiş ve Bebe ipi 3,5 no şişler ile model hem kalın hem ince bebek ve Angora yelek ipi ile çalışılmış.

Sevgili Gönül Hanım modeli çalışmak isteyenler için lastik modeli ve lale örneğini nasıl? yapıldığına dair tarifini detaylı bir şekilde aktarmış.

Video: Gönülden Örgüler

Delikli Lale Örgü Modeli Anlatımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz