Menü Kapat

nazarca-orgusu-Desenli- 5- Şiş -Kadın- Patiği

ÖRGÜSÜ DESENLİ PATİK:BEŞ ŞİŞLE KADIN PATİĞİÖrgülerde çok kullanılan İp dolama örgü tekniği ile yapılan Örgüsü Desenli 5 Şiş Kadın Patiği Tüm detayları ile sayfamızda.

2 video halin de göreceğiniz bu model çalışması 1 ve 2. videoda patiğin yapılması, 3. videoda patik burun 5 şişle nasıl yapılır? bu gösterilmekte.

3 renk ile yapılan Kadın patik modelinde kahverengi, siyah ve krem rengi kullanılmıştır.

patik-orgusunde-renkli-desenli-orgulu-patikler
patik-orgusunde-renkli-desenli-orgulu-patikler

Örgü Patik Desenleri Kahverengi ve siyah ile çiçek şeklinde benekli desenli olarak yapılıyor. Patik burnun da yine kahverengi ip kullanılmış.

Model 38-39 numara ayaklar için uygundur. 5 şişle burnundan başlanıyor ve şişte 60 ilmek olana kadar her iki taraftan ajursuz arttırmaları yapılarak ileriliyor

orgu-deseni-benekli-bayan-patik
orgu-deseni-benekli-bayan-patik

60 ilmek, her şişe 15 ilmek olacak. 4 şişle daha patik burnu oluşturuluyor.Bu sayfada Tığla 5 Şiş Patikler nasıl başlanır? göreceksiniz.

Farklı Teknikler den hem tığ ile ilmek çıkarılarak yapılan patik burun modelleri var, hem de 2 şişle başlanan burun tekniği oluyor.

desenli-orgulu-5-sis-ile-patik-anlatimi
desenli-orgulu-5-sis-ile-patik-anlatimi

Modelin başlangıcında tığ kullanılarak 12 zincir üzerine beş şiş patik modeli tekniği ile başlanmakta.

36-37 numara giyen arkadaşlar 4 ilmek azaltarak başlayabilirler. Arka taraftan 1, ön taraftan 1, diğer taraftan da 1’er ilmek eksilterek 36-37 ayaklara çok rahat olur.

Tabii ki aynı tekniği patiği büyütmek için de kullanabilirsiniz. 4 ilmek arttırdığımızda 40-41 numara ayak ölçüsündeki olan Hanımlar rahatlıkla giyebilirler.

el-isi-benekli-desende-bes-sis-patik
el-isi-benekli-desende-bes-sis-patik

Beş şişli patikler hep önden örülüyor. Bilek kısmını ayırdıktan sonra hem ön taraftan, hem de örgüde ters tarafından model uygulaması yapılıyor.

Kaynak: Makale nazarca.com- Videolu anlatım Efsane Örgücü Kanalına Ait.

Örgü Deseni Benekli 5 Şişli Patik Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir