Menü Kapat

ÖRGÜDEN SAÇINIZA TAÇ YAPINArtık neredeyse çarşıdan pazardan hiç birşey almıyor, evdende hiç bieşey atmıyor,hepsini değerlendiriyoruz. hadi gelin bugün ister kendimize, istersek evdeki güzel kızlarımıza,yeğenlerimize Taç örelim. taç örülürmü dediğinizi duyar gibiyim:) bu taç çok havalı,yazda geldi şöyle bu senenin moda renklerinden cıvıl cıvıl bir taç güzel olmazmı, zaten yazın açık dağınık saçla dolaşmak çok zor. terliyoruz hep.hem tek taçta değil aynı teknikle toka yada broşta yapabiliriz. Eğ artık yaratıcılığınızı kullanıp kimbilir siz bu örneklerden neler yaparsınız. yapanlar bir resmini çekse iletişimden resmin url sini bana yollasa süper olurdu:) Buyrun tacımıza başlıyalım.

 

Bu Örneğimizin bitmiş hali toka yada broş olarak kullanabilirsiniz. yada arkasına bir mıknatıs yapıştırıp buzdolabına yapıştırıp magnet olarak.bebek ve çocukların askılı elbiselerinin tam askıda düğme olurya orayada bunun gibi iki tane güzel olur. ama biraz daha küçük ve kibar örmeli.İkinci resme gelince 2 adet ince şiş ile boru şeklinde örücez. bunun için 5 ilmekle başladıktan sonra şişidönmeden örgünün uçlarını birleştircez. zaten örgü bilenler ben daha yazmadan resimden anladılar.

 

Bir tane tel taç alıyoruz.örgümüzün içine sokuyoruz bu tel tacı. ve ördüğümüz iplerden yaptığımız çiçeklerle boru şeklindeki örgümüzü bu taca giydiriyoruz.çiçeğe istediğimiz gibi şekil verebiliriz. ben ortasındaki motifle uğraşamam diyorsanız, sizde boncuk dikin, olmadı şöle cicili bir düğme dikin. çok yaratıcıyım çook :). Bakın bu tac yapma işini geliştirip birazdaha süsleyip çevrenizdeki tanıdık,akraba,komşu yada bu tarz şeyler satan yerlere 1,5 2 lira arası satabilirsiniz. tel tacı toptacıdan 30 kuruşaalabilirsiniz. pazarda 50 tl izirde. mutlaka her şeğirde bir kapalı çarşıyada benzeri yerler vardır orlardan toptan alırsanız malzemelerinizi daha ucuza mal edersiniz. benim gibi İzmirli olan hemşerilerim Kemeraltından Alabilir:)

Teknik aynı motif farklı burdada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir