ÖRGÜ SARI GÜLLÜ KARE YENİ LİF TARİFİ

sari-gullu-kare-yeni-lif-tasarimi-tarifi
sari-gullu-kare-yeni-lif-tasarimi-tarifi

Sarı güllü kare sabun lif modeli yapımı Videolu açıklamalı olmakla beraber oldukça şık ve değişik yeni bir Lif Tasarımı. Lif Modeli 3 renkten yapılıyor.

İlk olarak Beyaz renk ile alt Kare Taban örüldükten sonra Köşelere ve ortasına dikilen Yapraklar ve Güller yapılarak Lif Modelinin üzerine dikiliyor.

kare-sari-gullu-yeni-lif-anlatimi
kare-sari-gullu-yeni-lif-anlatimi

5 Numara Tığ ve 3 renk Lif ipi ile Beyaz renkle yapılan 2 zincir 1 tane 3 lü Fıstık yapılır kapatılır 1 zincir çekilir Yine Fıstık yapılarak kapatılan fıstık üzerine 1 zincir 1 fıstık şeklinde Yapmak istediğiniz genişliğe göre o uzunlukta Fıstık yapınız.

İlk sıradan sonra Lif modellerinde çok kullanılan Yıldız Tekniği ile Kare oluncaya kadar model örülür.Kare olunca küçük bir Üçgen oluşturup Yeşil ip ile Yaprak yapacağız.

Beyaz taban bittikten sonra Beyaz köşe Yapraklara başlanıyor ve Yeşil  ip ile Lif Çiçekleri Güllerin yaprak deseni konuluyor.

3 Parça şeklinde yapılan başka bir modelin daha yapımı için burada ki Takım Hamam Lifleri Örgü Modellerine bakabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. YAPRAK SERPİNTİSİ LİF MODELİ YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*