Menü Kapat

sari-gullu-kare-yeni-lif-tasarimi-tarifi

ÖRGÜ SARI GÜLLÜ KARE YENİ LİF TARİFİSarı güllü kare sabun lif modeli yapımı Videolu açıklamalı olmakla beraber oldukça şık ve değişik yeni bir Lif Tasarımı. Lif Modeli 3 renkten yapılıyor.

İlk olarak Beyaz renk ile alt Kare Taban örüldükten sonra Köşelere ve ortasına dikilen Yapraklar ve Güller yapılarak Lif Modelinin üzerine dikiliyor.

kare-sari-gullu-yeni-lif-anlatimi
kare-sari-gullu-yeni-lif-anlatimi

5 Numara Tığ ve 3 renk Lif ipi ile Beyaz renkle yapılan 2 zincir 1 tane 3 lü Fıstık yapılır kapatılır 1 zincir çekilir Yine Fıstık yapılarak kapatılan fıstık üzerine 1 zincir 1 fıstık şeklinde Yapmak istediğiniz genişliğe göre o uzunlukta Fıstık yapınız.

İlk sıradan sonra Lif modellerinde çok kullanılan Yıldız Tekniği ile Kare oluncaya kadar model örülür.Kare olunca küçük bir Üçgen oluşturup Yeşil ip ile Yaprak yapacağız.

Beyaz taban bittikten sonra Beyaz köşe Yapraklara başlanıyor ve Yeşil  ip ile Lif Çiçekleri Güllerin yaprak deseni konuluyor.

3 Parça şeklinde yapılan başka bir modelin daha yapımı için burada ki Takım Hamam Lifleri Örgü Modellerine bakabilirsiniz.

1 Comment

  1. Geri bildirim: YAPRAK SERPİNTİSİ LİF MODELİ YAPIMI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir