El İşleri ÖRGÜ FINDIK MODELİ TARİFİ

ÖRGÜ FINDIK MODELİ TARİFİ

1224
findik-orgu-tig-isi-tarifi
findik-orgu-tig-isi-tarifi

Tığ işi Örgü Fındık Modeli ile Bebek Battaniyeleri,Yelekler,Örgü Çantalar gibi çeşitli modeller yapabilirsiniz.Videolu Fındık Örneği tarifi ile.

Örgü Fındık Modelli Bebek Yeleği Şiş örgüsünü de geçen hafta Bebek Yeleği Tarifinde görmüştük. Bu Model hem şiş hem de Tığ ile yapılan 3D Örgü kabarık motifi ile Battaniyelerde çok şirin oluyor.

Sert bir örnek olmaması için Eliniz çok sıkı olmazsa biraz gevşek yaparsanız Tığ örgüleriniz hep yumuşacık olur.Olmadı siz biraz daha Kalın tığlar ile yapabilirsiniz.

findik-orgu-motifi-yapilisi
findik-orgu-motifi-yapilisi

Örnek olarak burada tıkladığınızda göreceğiniz Yumuşacık Tığ ve Şiş ile birlikte Örülen Katlı Örgü Bot Bebek Patiği modelin de görebilirsiniz.

İplik Spagetti Yarn Slim Cotton ip Tığ 3,5 numara. Öncelik ile istenilen uzunlukta zincir çekiniz. Anlatımlı Örgü Fındık modelin de her Fındık için 4 tane toplam 16 tane zincir çekilmiş.

16 zincir çekin 15 zincire batın sık iğne yapın.Her zincire batın ilk sırayı zincirin sonuna kadar 15 tane sık iğne ile bitirin örneği çevirin

Gelen ilk boşluğa batın 3 tane sık iğne yapın tığa ip dolayın 4. boşluğa batın tığ üstünde 4 tane ilmek oluncaya kadar aynı yuvadan ilmek  toplayın tek seferde Fındık yapın.Aynı fıstık modeli gibi düşünün.
Örgü Fındık Motifi Videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz