OLUKLU KARTON MUKAVVADAN MÜZİK ALETİ KANUN YAPILIŞI


El İşi Oyuncak Yapımı, Hobi, Öğrencilere

Kartonla Kanun Yapmak

Oluklu karton kutulardan Bir Kanun Müzik Aletini yapılışının yapım aşamalarının resimlerini görüyorsunuz. Yapımı oldukça kolay biraz uğraşmak gerekiyor sadece.

Şu küçük renkli tutturma düğmelerini Kırtasiyeler den Plastik Pano Raptiyesi dediğinizde bulursunuz. Telli bir çalgı olan Kanun çalınması oldukça zor öğrenmesi emek isteyen bir Müzik aletidir.

evde-kartonlarla-nasil-kanun-yapilir
evde-kartonlarla-nasil-kanun-yapilir

evde-kartonlarla-nasil-kanun-yapilir-1
Oluklu kartonu üçgen şekiline bezediği gibi kes yanlara şerit kartonlar yapıştır ve akrilik ile boya
evde-kartonlarla-nasil-kanun-yapilir-3
Karton mukavva ile üstünüde kapat
evde-kartonlarla-nasil-kanun-yapilir-2
Üstünü istersen kaplayabilirsin
evde-kartonlarla-nasil-kanun-yapilir-4
Fon kağıtlarıyla üstünü etrafını kapla. Renkli düğmeleri altaki resimdeki gibi üstüne batır ve Lastikleri Plastik raptiyelere tak
evde-kartonlarla-nasil-kanun-yapilir-5

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

33 thoughts to “OLUKLU KARTON MUKAVVADAN MÜZİK ALETİ KANUN YAPILIŞI”

  1. Kudret lastiklerin hepsi aynı boyda olabilir.Zaten bu şekilde kenarlara takıldığın da hepsi aynı boy lastikler ile ancak farklı uzunlukta takıldığı için her telden farklı ses çıkacaktır.Kırtasiyelerde bu lastiklerden paketler halinde satılıyor

    1. Kudret hanım modeli ben yapmadım. Ancak en alttaki resme baktığımda Raptiyelerin dibinde yapıştırıcı izleri görünüyor. Diğer türlü karton raptiyeleri lastikler takıldığında aynı şekilde tutamaz kayar yerinden çıkar.

 1. O kutudan bulamadım ayakkabı kutusu olmaz mı?Ablacım lutfen haftaya salı gününe yetiştirmem lazım ve elbise konulan kutu derken koli mi?

  1. Hayır Mehmet içine giysi konulan kutulardan.Ama şöylede yapabilirsin. Daha uzun bir kutu bulursan onu kes boyunu kısalt ve kenarlarını koli bandı ile katla ve üzerine mukavva kartondan kapak kes aynı şekilde yap. Yani elinde olan kutuyu bu kutunun boyutlarında kesebilirsin.

  1. Ona sen karar ereceksin ama istersen farklı Müzik aletlerine siteden bakabilirsin.

  1. Melek öncelikle terbiyeli ol ayrıca sen yapamamışsan bizim suçumuz ne değil mi? çok ayıp ama

 2. Admin ablacım kanun yaparken ayakkabı kutusunun ilk başta karemi yoksa dikdörtgenmi ? yani başlamadan önce ayakkabı kutusu karemi olucak dikdörtgen mi ?? ama güzel bir yöntem teşekkür ederim ?? sorumun cevabı acil yarına yetiştirmem gerekiyor

  1. Canım Dikdörtgen olması gerekiyor.Karede olur fakat biraz daha zor olur kesip şekillendirmesi. Sayfadaki en üsten 3. olan siyah kesilmiş kutuya dikkat et Dikdörtgen bir Kutu kullanıldığını sende anlayacaksın. Kolay gelsin canım.

    1. Rica ederim gülüm ne demek :) İnşAllah güzel not alırsın. Notundan beni de haberdar et. Hatta yaptığın çalışmanın bir resmini facene yükleyip bana linkini ver siteme bu sayfaya koyayım .

     1. Sude öncelikle kartonun yan tarafındaki şeriti kutudan ayır. Sonra zemini kes.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir